Top Baneris

Pažangios technologijos silikoniniai hermetikai rūpinasi Jūsų sveikata

2018 vasario 6 d.
Pasidalykite straipsniu

Statyboje silikoniniai hermetikai naudojami pradedant rūsiu ir baigiant stogu. Pirmieji silikoniniai hermetikai Baltijos šalis pasiekė prieš porą dešimtmečių, ir tai tapo tikra revoliucija tiek stiklintojams, tiek statybininkams, tiek namuose besidarbuojantiems meistrams. Stiklintojams daugiau nebereikėjo glaistyti langų medžiaga, kuri, praėjus keliems metams, sukietėdavo ir sutrupėdavo, o statybininkai konstrukcines siūles galėjo patogiai užpildyti produktu, kuris buvo ne tik elastingas, bet prisitaikydavo ir prie medžiagos tūrinio plėtimosi, ir prie statinio judėjimo. Meistrai, patys namuose atliekantys smulkesnius remonto darbus, galėjo greitai užpildyti vandeniui ar vėjui pralaidžias angas tiek vonioje, tiek aplink langų rėmus.

Deja, ne visi rinkoje parduodami silikonai yra saugūs sveikatai. MEKO (metiletilketono oksimo) pagrindu pagaminti oksimo hermetikai Europoje yra vertinami kaip galimi vėžio sukėlėjai. Daugelyje šalių jų naudojimas yra reguliuojamas – darbą atliekantis asmuo patalpoje turi dėvėti specialią kaukę ir mūvėti apsaugines pirštines. Nors paprastam vartotojui skirtų MEKO produktų sudėčiai yra nustatyta viršutinė kenksmingųjų medžiagų riba, tyrimais yra įrodyta, kad daugumoje populiarių produktų ši riba yra viršyta kelis kartus. Tiek statybininkui, tiek namuose dirbančiam meistrui tai reiškia padidintą riziką sveikatai.

mf fusion„Henkel“, nuolat investuodama į mokslinius tyrimus ir jų plėtrą, sukūrė naują neutralių silikonų technologiją „Makroflex FUSIONXLT“. Šis sveikatai saugus produktas yra vertinamas aukščiausiu patalpų oro kokybės klasės įvertinimu A+. Šio produkto naudojimo metu ir vėliau, pabaigus darbus, neišsiskiria jokių kenksmingų junginių. Žinojimas, kad dirbame saugių medžiagų apsuptyje, suteikia pasitikėjimo ateitimi.

Tačiau saugumas nėra vienintelė šio pažangaus produkto savybė. Tai naujosios kartos silikonas, puikiai tinkantis naudoti ir patalpų viduje, ir išorėje. Tinkamumas naudoti produktą fasado ir stiklinimo darbams yra deklaruojamas CE ženklu. Didžiausias „Makroflex FUSIONXLT“ privalumas prieš įprastus silikonus yra tai, jog šis produktas gali būti naudojamas ir žemoje temperatūroje. Jei įprasti silikonai, esant jau +5 °C temperatūrai, yra linkę tirštėti, tai „Makroflex FUSIONXLT“ silikonas yra toks pat elastingas ir -5 °C, ir +20 °C temperatūroje. Statybininkai, silikonu apdorojantys dešimčių ir šimtų metrų plotus, šią savybę vertina itin palankiai, nes ji paranki ir laiko, ir darbo komforto atžvilgiu.

Aukštos kokybės neutralus silikonas „Makroflex FUSIONXLT“ tinka perimetrinėms ir oro sąlygoms atsparioms angoms sandarinti, PVC, aliuminio, medinėms durims ir langams, sujungimo ir išsiplėtimo angoms sandarinti statybose, taip pat šis silikonas naudojamas valčių, priekabų ir kemperių priežiūrai atlikti.

Per daugiau nei 20 metų nuo pirmojo rinkoje silikono, niekam nepavyko ženkliai pagerinti šios technologijos. Tik naujasis „Henkel“ sukurtas „Makroflex FUSIONXLT“ silikoninis hermetikas gali didžiuotis tuo, kad yra pats moderniausias savo savybėmis ir itin saugus naudoti įvairiomis sąlygomis. Sveikatą tausojančios ir itin patogios naudoti medžiagos yra tikra dovana ir profesionaliam statybininkui, ir meistrui mėgėjui!

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video