Top Baneris

Paveldosaugininkai įvertino „Neringos“ restorane atliekamus darbus

2018 birželio 6 d.
„Neringos“ restoranas
Pasidalykite straipsniu

Visuomenėje kilus susirūpinimui, jog vykdant „Neringos“ viešbučio rekonstravimo darbus gali būti pažeistas restorano išskirtinis interjeras, Kultūros paveldo departamento Vilniaus skyriaus specialistai nuvyko į vietą ir patikrino esamą situaciją.

Specialistai patikino, kad restorano patalpose (vestibiulyje ir 3 salėse) šiuo metu nevykdomi jokie statybos ar tvarkybos darbai – restorano interjero tvarkybos darbų projektui yra išduotos sąlygos, jį parengus, tvarkybos darbų projektas bus pateiktas peržiūrėjimui ir tvirtinimui.

Kultūros vertybių registre įrašyto viešbučio „Neringa“ pastato (unikalus kodas Kultūros vertybių registre 15902) daugiausia vertingųjų savybių yra restorano interjere: restorano trijų salių ir vestibiulio tūrinė erdvinė kompozicija, suplanavimas bei interjerų visumos sprendiniai. Taip pat įvardintos architektūrinės detalės, prie kurių priskiriama scenos pakyla didžiojoje restorano salėje, šviestuvai, bufeto-baro tipas, dekoratyvinio baseinėlio su stiklo skulptūra tipas, sienų ir grindų apdailos tipai ir kt.

Vieni įspūdingiausių interjero elementų yra Vlado Jankausko ir Vytauto Povilaičio sieninė tapyba „Neringa ir Naglis“, Juozo Kėdainio bareljefas „Neringa“. Įvardinti vertingi elementai šiuo metu yra nepažeisti, kai kurie uždengti siekiant apsaugoti nuo dulkių ir turės būti išsaugoti atliekant tolesnius viešbučio tvarkybos darbus.

Šiuo metu vykdomas viešbučio „Neringa“ rekonstravimo darbų projektas. Viešbučio išorės vertingoji savybė yra nurodyta Gedimino pr. fasado centrinė simetrinė kompozicija. Patvirtintame projekte fasado tvarkybos darbai atliekami siekiant suvienodinti viešbučio dešinę ir kairę pusę, tokiu būdu išlaikant vertingą fasado simetrinę kompoziciją. Dėl kitų viešbučio pastato rekonstravimo darbų atitikimo paveldosaugos reikalavimams vykdomas tolimesnis tyrimas.

KPD inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video