Top Baneris

Pats sau „bosas“, arba Kaip susikurti tobulą namų biurą? (2)

2017 birželio 28 d.
pixabay.com nuotr.
pixabay.com nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Galimybė dirbti namuose daugeliui atrodo visai patraukli, nes nereikia laiko švaistyti transporto spūstyse, keliaujant į biurą, esantį kitame miesto gale, per pietų pertraukėlę galima atlikti kai kuriuos namų ruošos darbus ir t.t. Kita vertus, jei tenka dirbti virtuvėje arba namų biuras yra apkrautas buities rakandais, pasiekti aukštą produktyvumą gana sunku, juk skalbinių kabykla šalia darbo stalo ar visur išsimėtę vaikų žaislai gali blaškyti dėmesį. Taigi labai svarbu atrasti būdą, kaip atsiriboti nuo namų aplinkos ir susikoncentruoti į darbą.

Kuriant namų biurą, perkant biuro baldus būtina fiziškai atskirti darbo vietą nuo likusių namų, todėl pirmas žingsnis yra susirasti vietą, kurioje ketinate įsirengti biurą. Galbūt turite svečių kambarį, į kurį retai keliate koją, o gal milžinišką svetainę, kurioje perstumdžius baldus, pastačius pertvarą ar dokumentų spintą, pavyktų atsiskirti kampelį sau. Įvertinkite, kaip turima erdvė galėtų tarnauti jūsų patogiam darbui. Atradus savo vietą, būtina atminti kelis pačius svarbiausius dalykus, kurie pravers įrenginėjant namų biurą.

Darbo įranga ir įrankiai

Visi puikiai žinome, kad darbo įrangos greitis ir efektyvumas yra neatsiejama produktyvaus darbo dalis, todėl daugelis dirbančiųjų namuose yra „apsiginklavę“ belaidžiu internetu, kokybiškais kompiuteriais, spausdintuvais, skeneriais ir pan. Visgi tokia darbo įrangos gausa turi kelis trūkumus. Visų pirma, tai – laidai, kurie kaupia dulkes, atrodo itin neestetiškai, ypač, jei tenka dalyvauti vaizdo konferencijose. Antra, bet kokia darbo įranga užima vietą, o jei namų biuras yra ankštas, anksčiau ar vėliau daiktų gausa pradės varginti. Šias problemas galima nesunkiai išspręsti – rinkitės daugiafunkcinę techniką, pavyzdžiui, spausdintuvas ir skeneris viename, o jei spausdinate vos kelis lapus per mėnesį, gal būtų paprasčiau tiesiog nueiti į artimiausią kopijavimo paslaugų centrą.

Interneto modemas taip pat gali stovėti ne ant jūsų rašomojo stalo ar po juo, o koridoriuje ar kitoje namų vietoje, kurioje praleidžiate nedaug laiko. Taip ir sutaupysite vietos, ir sumažinsite laidų kiekį.

Visus darbo įrankius laikykite vienoje vietoje, kad jie visada būtų po ranka ir neapkrautų likusios namų erdvės. Tai ne tik patogu, bet ir leis atrasti sveiką balansą tarp darbo ir atsipalaidavimo namuose laisvu laiku.

pixabay.com nuotr.

Būtinas geras apšvietimas

Nepakankamas šviesos kiekis vargina akis, sukelia diskomfortą ir tingulį, kuris tikrai neturi teigiamos įtakos darbui. Puiku, jei jūsų namų biure yra didelis langas, pro kurį į patalpą patenka natūrali šviesa, tačiau priešingu atveju teks pasirūpinti kokybišku bendru ir zoniniu apšvietimu.

Zoninis apšvietimas turėtų būti įrengtas prie darbo stalo, dokumentų spintos ir darbo įrangos, kuria dažnai naudojatės. Bendras apšvietimas, paprasčiau tariant, lempa lubų viduryje, neleis jausti diskomforto, kai teks vaikščioti iš vieno patalpos galo į kitą. Tiesa, gali kilti klausimas, kokį apšvietimą rinktis, juk šiuo metu parduotuvėse ar elektroninėse parduotuvėse, pavyzdžiui, Pigu.lt, yra tiek įvairiausių lempučių, LED juostų ar lempučių girliandų, kad apsispręsti išties sudėtinga.

Estetinė apšvietimo pusė – jūsų skonio reikalas. Jei patinka klasikinio stiliaus stalinės lempos, neverta klijuoti modernios lempučių juostos, tačiau praktinės apšvietimo taisyklės galioja visiems. Darbo kambariui niekada nesirinkite baltos šviesos, pirmenybę teikite geltonai šviesai, kuri yra artimiausia natūraliam šviesos šaltiniui. Balta šviesa atrodo šalta ir nenatūrali, todėl gali varginti ir slėgti.

Ergonomiški baldai – patogus darbas

Darbas ant nepatogios biuro kėdės ar prie netinkamo aukščio stalo vargina, sukelia nugaros skausmus, migreną, kenkia regėjimui ir sumažina pasitenkinimą darbu. Tad visi darbo kambario baldai ir kiti daiktai turi būti patogūs ir atitikti jūsų individualius fizinius duomenis. Taigi prieš pirkdami stalą ar kėdę, būtinai juos išmėginkite: prisėskite, pabandykite pakeisti sėdėjimo pozą, atkreipkite dėmesį į savo laikyseną ir kitus faktorius, kurie turi įtakos jūsų savijautai.

Pirkdami baldus internetu, atlikite namų darbus – išsiaiškinkite, kokio aukščio ir dydžio stalas yra jums patogiausias. Kėdės dažnai būna reguliuojamo aukščio, tačiau atkreipkite dėmesį, ar galima keisti atlošo ar rankenų padėtį ir pan. Beje, ergonomiški turi būti ne tik baldai, bet ir tokios smulkmenos kaip kompiuterio pelė ar kompiuterio klaviatūra, kuri neleidžia greitai pavargti riešui. Tai ne tik suteikia puikų komforto jausmą, bet ir turi teigiamos įtakos sveikatai.

pixabay.com nuotr.

Pagrindinės klaidos įrenginėjant namų biurą

1. Jei manote, kad namų biure yra būtinas televizorius – kad per pietų pertrauką galėtumėte pažiūrėti mėgstamą serialą, – labai klystate. Šis prietaisas blaško dėmesį ir atitraukia jus nuo darbų. Atminkite, kad namų biuras skirtas darbui, todėl televizoriui jame nėra vietos.

2. Biure nėra tvarkos. Jei neturite, kur susidėti dokumentų, ant jūsų stalo visada pilna popierių ir kitų pašalinių daiktų, tikriausiai nepagalvojote apie dokumentų spintą arba lentynas, kuriose galėtumėte viską tvarkingai susidėlioti. Šią klaidą reiktų kuo greičiau pašalinti.

3. Biuras apkrautas sena ir lėta darbo įranga. Lėtai veikiantis kompiuteris ar nuolatos stringantis spausdintuvas švaisto jūsų laiką, todėl, kai turėsite galimybę, pakeiskite pasenusią darbo įrangą nauja.

4. Neefektyviai išdėstomi baldai ir neišnaudojama erdvė. Namų biure viskas turėtų būti po ranka, tačiau baldai neturėtų trukdyti praeiti ir laisvai judėti.

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • Kestutis

  2021-10-13, 20:43  

  Man patinka jūsų darbas
  Kokia jūsu firma. Ir koks
  Grafikas Kęstutis raseiniai

 • goit

  2020-02-04, 13:11  

  Įdomu, ačiū

Rekomenduojami video