Top Baneris

Pataria ekspertai: kaip efektyviai dirbti su klijuojančiomis putomis?

2024 birželio 19 d.
penosil putos
„Penosil“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vasara – pats darbų įkarštis, kai meistrai skuba įgyvendinti visus užsakymus, o gyventojai namuose atlieka remontus ir atnaujinimo darbus. Klijuojant apdailos plokštes, palanges ir fasadų šiltinimo plokštes prie fasado ar pamatų geriausias pasirinkimas – klijuojančios putos. Tačiau kaip tinkamai jas naudoti ir kokias pasirinkti, kad darbus pavyktų atlikti ne tik greičiau, bet ir paprasčiau? Patarimais, aktualiais tiek meistrams, tiek remontus namuose darantiems žmonėms, dalijasi „Penosil“ ekspertai.

Kodėl verta rinktis klijuojančias putas vietoj cementinių klijų?

Kokybiškos ir šiuolaikiškos klijuojančios putos yra geriausia alternatyva cementiniams klijams. Tai daug efektyvesnis pasirinkimas, nes dirbant su putomis darbai atliekami daug greičiau, putų užtenka daug didesniam plotui, be to, tai saugus ir tvarus pasirinkimas – kokybiškų putų sudėtyje nėra tirpiklių, mažas LOJ kiekis. Darbo aplinka naudojant klijuojančias putas yra švaresnė bei meistrui nereikia nešioti sunkių klijų maišų. Putos yra daug universalesnės, nes jas galima naudoti dirbant su įvairiais paviršiais: XPS, EPS, PIR, PUR plokštėmis, kieta vata, betonu, bitumu, mediena, gipso kartono plokštėmis, plytomis ir kt. Taip pat su klijuojančiomis putomis galima sandarinti tarpus tarp šiltinimo plokščių, tarkim klijuojant šiltinimo plokštes prie fasado.

Kokios yra PENOSIL klijuojančios putos? 

„Penosil” asortimente galite rasti ketverias klijuojančias putas. „Penosil StoneFix 827” putos skirtos blokeliams klijuoti nenešančiose vidinėse konstrukcijose. Šios putos skiriasi nuo kitų, nes po išpurškimo, jos subliūkšta į gelio pavidalą. 

Šiltinimo plokščių, apdailos plokščių tvirtinimui ir kitiems klijavimo darbams galite rinktis vienas iš trejų „Penosil“ klijuojančias putas. 

„Penosil Polystyrol FixFoam 877” klijuojančios pistoletinės putos yra oranžinės spalvos, skirtos naudoti visus metus, klijuojant šiltinimo plokštes prie fasado ar pamato. Korekcijos laikas po plokštės priklijavimo 4–5 minutės.

„Penosil SpeedFix EPS&XPS 878“ universalios klijuojančios putos yra pilkos spalvos. Jas galima purkšti naudojant putų pistoletą arba priderintą patentuotą „EasyGun” šiaudelį. Dirbant su šiaudeliu ypač patogu pasiekti siaurus tarpus. Korekcijos laikas po plokštės priklijavimo 3–4 minutės.

„Penosil Fast Foam Adhesive 888“ – greito sukibimo klijuojančios putos. Šios klijuojančios putos išsiskiria dvigubai greitesniu sukibimu ir 20 procentų didesne išeiga lyginat su įprastomis klijuojančiomis putomis. Korekcijos laikas po plokštės priklijavimo 1–2 minutės.

878 WSE black 1200x1200

Fasado šiltinimo plokščių klijavimas per 20, 40 ar 60 sekundžių – ne lenktynės

Rinkoje galima rasti įvairias klijuojančias putas, kurių plokščių korekcijos laikas prasideda nuo 60 sekundžių. Tačiau šiltinimo plokščių klijavimas prie fasadų yra atsakingas ir kruopštus darbas, nes norint kuo tiksliau suklijuoti plokštes, norint nepalikti tarpelių tarp plokščių yra svarbus korekcijos laikas. 

penosil putos 1
Darbo aplinka naudojant klijuojančias putas yra švaresnė bei meistrui nereikia nešioti sunkių klijų maišų. „Penosil“ nuotr.

Atsižvelgiant į meistrų rekomendacijas ir patirtį, „Penosil“ asortimentą papildė naujos profesionalios klijuojančios putos „Penosil Fast Foam Adhesive 888“. Šių klijuojančių putų išskirtinės savybės:

  • dvigubai greitesnis sukibimas – plokštės korekcijos laikas iki 2 minučių;
  • didelė išeiga, iki 12 m² sienos paviršiaus plokštes tvirtinant pagal EOTA TR046 (40 proc. plokštės padengta klijais po plokštės prispaudimo) reikalavimus.

Įvairiems klijavimo darbams tinkamos klijuojančios putos, pasižyminčios ypač greitu ir stipriu sukibimu, naudojamos tiek darbams lauke, tiek viduje. Putos užtikrina šilumos tiltų prevenciją, šilumos izoliaciją. Dėl didesnės išeigos darbai bus atliekami ne tik greičiau, bet ir pigiau, nes jiems reikės mažiau medžiagų. 

penosil putos 2
Putos yra daug universalesnės nei klijai, nes jas galima naudoti dirbant su įvairiais paviršiais. „Penosil“ nuotr.

Kokių išvengti klaidų klijuojant plokštes?

  • Nepamirškite nuvalyti paviršiaus. Geresnį sukibimą visuomet pasieksite tuomet, kai dirbsite ant tinkamai paruošto paviršiaus. Kad putos geriau sukibtų, pirmiausia nuvalykite paviršių, kad ant jo neliktų jokių dulkių, nešvarumų, riebalų. 
  • Sudrėkinkite paviršius vandens dulksna. Norėdami pasiekti geriausią sukibimą, venkite labai dažnos klaidos, kai putos purškiamos ant sauso paviršiaus. Tai sumažina sukibimo stiprumą. Visuomet rekomenduojama klijuojančias putas purkšti ant sudrėkinto paviršiaus vandens dulksna, kad rezultatas būtų efektyvesnis. 
  • Pasirinkite klijuojančias putas pagal oro temperatūrą. Visos „Penosil“ klijuojančios  putos tinkamos naudoti tiek lauko, tiek vidaus darbams, todėl nebereikia pirkti kelių skirtingų gaminių. Tačiau geriausias savybes putos parodo, kai yra naudojamos esant tinkamai temperatūrai. Atkreipkite dėmesį, kad naudojant greito sukibimo klijuojančias putas „Fast Foam Adhesive 888“ oro temperatūra naudojimo metu turi būti nuo +5 °C iki +30 °C. Klijavimo darbus drąsiai galite atlikti su „Penosil SpeedFix EPS&XPS 878“ ar „Penosil Polystyrol FixFoam 877“ klijuojančiomis putomis esant temperatūrai nuo -5 °C iki +30 °C. 
  • Suplakite putas prieš naudojimą. Dažna klaida, dėl kurios putos neišsipučia, yra neparuoštos putos. Prieš naudojant jas visuomet reikia gerai suplakti. Gamintojas rekomenduoja putų balionėlį suplakti mažiausiai 20 kartų. 
  • Pasirinkite tinkamą poziciją. Dar viena dažnai pasitaikanti klaida, kai klijuojančios putos naudojamos netinkamoje pozicijoje. Putas visuomet reikia purkšti laikant purškimo pozicijoje – dugnu į viršų. 

Patikimos rekomendacijos

„Penosil“ stengiasi suteikti kuo daugiau informacijos, kad darbas su šio prekių ženklo gaminiais būtų paprastas tiek profesionalams, tiek atliekant darbus namuose. Kiekviena prekė yra ne tik plačiai aprašoma, taip pat galima rasti plačią naudojimosi instrukciją ir daugybę praktinių patarimų, padėsiančių gaminiais naudotis tinkamai ir pasiekti geriausius rezultatus. 

Išsamiai sužinokite, kaip klijuoti EPS, XPS plokštes prie fasado

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video