Top Baneris

Paskelbti geriausi NT projektai

2016 gruodžio 5 d.
LNTPA nuotr.
LNTPA nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šiandien paskelbti tradicinio Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) konkurso „Už darnią plėtrą“ nugalėtojai – geriausi metų nekilnojamojo turto projektai.

Geriausias komercinis projektas – verslo centras „k29“ (plėtotojas – UAB „k29“). Komisija įvertino pavyzdinį šio projekto indėlį kuriant verslaus miesto įvaizdį, estetiškas darbo erdves ir novatoriškų sprendimų pritaikymą valdant pastatą.

„Kražių namai“ (plėtotojas – UAB „Merko statyba“) pripažinti geriausiu gyvenamuoju projektu ir apdovanoti už drąsų sostinės erdvių panaudojimą kuriant tvarų ir šiuolaikinius poreikius atitinkantį būstą miesto centre.

Projektas „Karaliaučiaus slėnis“ (plėtotojas – UAB „Citus construction“) buvo įvertintas už humaniškos gyvenamosios aplinkos kūrimą, kokybiško būsto pasiūlą pirkėjams ir aktyvų darbą su bendruomene.

Gyvenamųjų namų projektas „Upės rezidencija“ (plėtotojas – AB „YIT Kausta“) buvo įvertintas už darnią plėtrą mieste išlaikant jautrumą gamtinei ir urbanistinei aplinkai.

Šiais metais ateities projekto kategorijoje nuspręsta skatinamąjį prizą skirti Kaune įgyvendinamam projektui „Kauno senamiesčio apartamentai“ (plėtotojas – UAB „Citus construction“).

Iš viso šiais metais konkursui pateikta 16 projektų.

Mindaugas Statulevičius

Mindaugas Statulevičius

„Šiemet konkursas išsiskiria gyvenamosios paskirties projektais, kurie leidžia pirkėjams pateikti kokybišką jų poreikius tenkinantį būstą ir aukštą gyvenimo kokybę ne tik Vilniuje, bet ir Kaune, Klaipėdoje. Naujai statomi verslo centrai keičia sostinės veidą, kuria miestiečių srautus, formuoja nuolatinį judesį, didina gretimų teritorijų patrauklumą“, – teigė LNTPA direktorius Mindaugas Statulevičius.

Vertinant konkurso dalyvius, buvo žiūrima, ar objektų koncepcija atitinka darnios urbanistinės plėtros, gyvenimo kokybės sukūrimo tikslus, buvo vertinama jų architektūros, urbanistinė ir statybos kokybė, pagarba gamtos bei kultūros paveldui.

Tarp kriterijų – ir mažai energijos naudojančių pastatų sprendiniai, projekto atitikimas nekilnojamojo turto rinkos poreikiams, ekonominis projekto naudingumas, kuriant pridėtinę vertę vietos ekonomikai, novatoriškumas ir netradiciniai sprendimai. Taip pat buvo žiūrima, kiek įgyvendinant projektus panaudota Lietuvos gamintojų produkcijos, koks plėtotojo įvaizdis visuomenėje, kaip jis laikosi verslo etikos.

Konkursui „Už darnią plėtrą“ buvo pateikti šie projektai: „EIKA namai Pilaitėje“, „Link parko“, „Kražių namai“, „Žvėryno namai“, „Karaliaučiaus slėnis“, „Upės rezidencija“, „Būstuvos kvartalas“, „Studio tower“, K29, „Smiltynės jachtklubas“.

Kaip ateities projektai vertinti „Gedimino pr. 47“, „Šiaurės pašvaistė“, „Kauno senamiesčio apartamentai“, „Dangės krantinės“, „Narbuto 5“ ir „Highway“ verslo centras“.

k29 p gasiunas nuotr 10

Geriausias komercinis projektas – verslo centras „k29“ (Pauliaus Gasiūno nuotr.)


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video