Top Baneris

Paskelbtas antrasis Tauragės arenos statybos konkursas

2022 liepos 1 d.
Tauragės arenos statybos konkursas
Pasidalykite straipsniu

Paskelbtas antrasis Tauragės multifunkcinio sporto ir kultūros centro (arenos) statybos darbų konkursas, kuriuo statybos bendrovės kviečiamos pasiūlymus teikti iki liepos 21 dienos. Pirmasis arenos statybos darbų konkursas, skelbtas 2021 m. lapkričio mėn., neįvyko rangovams nepateikus reikalingų dokumentų, pagrindžiančių atitikimą keliamiems kvalifikaciniams reikalavimas.

„Pirmame arenos rangovo atrankos konkurse dalyvavo dvi statybų bendrovės. Vienos iš įmonių pateiktas pasiūlymas viršijo pirkimuose nustatytą kainą, o žemiausią kainą pasiūliusi įmonė neatitiko konkurso sąlygose nustatytų kvalifikacijos reikalavimų“, – teigė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas.

4

Nors pirmą kartą skelbtame konkurse pirkimo vertė siekė 16,5 mln. Eur, šiuo metu kaina nėra viešinama: ji perskaičiuota atsižvelgiant į situaciją rinkoje ir laukiama konkurencingų pasiūlymų.

Nors pastaruoju metu sparčiai kylančios medžiagų kainos kelia iššūkį ne vienam Lietuvoje planuojamam statybų projektui, D. Kaminsko teigimu, tai nesutrukdys jau po kelių metų Tauragėje džiaugtis sporto ir kultūros centru.

34 3 C

„Žinoma, per tuos metus vyko daug preliminarių skaičiavimų, kiek gali kainuoti multifunkcinio centro statybos. Tačiau kainos auga visuose sektoriuose, todėl tai negali tapti priežastimi atsisakyti tokio svarbaus projekto. Prie jo dirbama jau daugiau kaip 5 metus“, – tikino D. Kaminskas.

Planuojama, kad prie arenos projekto įgyvendinimo Tauragės rajono savivaldybė prisidės 35 proc. projekto vertės, o likusiais 65 proc. – valstybė. Pinigai bus paskirstyti per visą statybų laikotarpį, t. y. 3–4 metus. 

Pasak Tauragės rajono savivaldybės mero, naujasis centras – neabejotinai didžiausias Tauragės savivaldybės projektas per nepriklausomos Lietuvos istoriją.

Skaičiuojama, kad arenoje tilps apie 2500 žiūrovų. Čia numatytos dvi daugiafunkcinės aikštelės, treniruoklių ir aerobikos salės, aikštelės, skirtos paplūdimio tinkliniui, patalpos spaudos  konferencijoms bei kavinė-baras lankytojams. Arena bus pritaikyta ir didesniems kultūros renginiams ar koncertams.

„Per 5 metų laikotarpį atlikome sporto bazių užimtumo analizę, paruošėme galimybių studiją, kartu su žmonėmis diskutavome, kas reikalinga gyventojams ir mokiniams, daug dirbome su projektuotojais, kad paruoštumėme funkcionalų, efektyviai veikiantį techninį pastato projektą. Dar beveik 2 metus projektuotojai ir inžinieriai rengė techninę dokumentaciją. Tačiau prieš akis –dar daug darbo pareikalausiančios viešųjų pirkimų procedūros ir statybos“, – kalbėjo rajono meras.

Dalyvių pasiūlymų laukiama iki liepos 21 d. Planuojama, kad įvykus konkursui parengiamieji statybos darbai prasidėtų jau šiemet, o būtų atlikti per 3-ejus metus.

 

Šaltinis: BNS

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video