Top Baneris

Paskaitoje – apie paveldo vertybių apsaugą nelaimių atveju

2017 birželio 12 d.
Apsemtas Dresdeno senamiestis 2002 m. potvynio metu.<br>Ralf Hirschberger nuotr.
Apsemtas Dresdeno senamiestis 2002 m. potvynio metu.
Ralf Hirschberger nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Birželio 16 d., penktadienį, 16.00–18.00 val. Valdovų rūmų lankytojų vestibiulio auditorijoje vyks vieša paskaita „Paveldo kolekcijų evakavimo planavimas ir krizių valdymas nelaimingų atsitikimų atvejais“. Paskaitos lektorius – dr. André W. A. van der Goesas. Paskaita vyks anglų kalba ir bus sinchroniškai verčiama į lietuvių kalbą.

Stichinės nelaimės, kariniai konfliktai ir kitos nepalankios aplinkybės muziejus verčia vis labiau rūpintis eksponatų apsauga, jų evakavimu ir išsaugojimu. Tačiau dažnai apie tai susimąstoma tik nutikus nelaimei. Dr. André W. A. van der Goesas buvo vienas iš žmonių, organizavusių Dresdeno valstybinių meno rinkinių eksponatų evakavimą kilus 2002 m. potvyniui, apsėmusiam didžiąją Dresdeno senamiesčio dalį. Po šių įvykių buvo parengtas veiksmų planas, kaip elgtis atsitikus panašiai nelaimei, kur ir kaip išgabenti eksponatus, su kokiomis institucijomis reikia palaikyti nuolatinį ryšį ir pan. Paskaitos lektorius pasidalys savo patirtimi bei įžvalgomis eksponatų evakavimo tema.

Dr. André W. A. van der Goesas (Harlemas, Nyderlandai, 1947 m.) – tarptautinės UNESCO grupės, atsakingos už kultūros paveldo apsaugos plėtrą, narys, Dresdeno universiteto dekoratyvinių menų garbės lektorius, daugelio mokslinių konferencijų dalyvis (1996–2000). 2001–2002 m. Dr. A. W. A. van der Goesas – Nyderlandų Karalystės ambasados Berlyne patarėjas kultūros paveldo klausimais Nyderlanduose bei Vokietijoje. 2002–2009 m. Pilnico pilies Taikomosios dailės muziejaus direktorius, 2010–2012 m. tarptautinės Dresdeno vasaros menų akademijos direktorius. Drs. A. W. A. van der Goesas – daugiau nei trylikos paskaitų, susijusių su pasirengimo nenumatytoms rizikoms organizavimu, lektorius bei profesionalus straipsnių minėta tematika autorius.

REGISTRACIJA

Valdovų rūmų inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video