Top Baneris

Pasirašyta daugiafunkcio komplekso Gedimino prospekte projektavimo sutartis

2016 gruodžio 5 d.
„Unitectus“ projektas
„Unitectus“ projektas
Pasidalykite straipsniu

Nekilnojamojo turto plėtotoja „Eika“ vykdo savo planą po poros metų Vilniuje, Gedimino pr. ir Dainavos g. sankirtoje, atidaryti daugiafunkcį kompleksą, kuriame bus įkurdintas ir tarptautiniam tinklui priklausantis viešbutis „Hilton Garden Inn“.

„Eika“ skelbia su bendrove „Unitectus“ pasirašiusi daugiafunkcinio komplekso Gedimino prospekte projektavimo sutartį. „Unitectus“ – Lietuvos architektų sąjungos ir „Eikos“ surengto tarptautinio architektūrinio konkurso nugalėtojas (projektinio pasiūlymo autoriai – architektai Tauras Paulauskas, Dainius Čepurna, Povilas Čepaitis, Žilvinas Urbas, Giedrius Stogis, Ieva Noreikaitė ir Linda Šeženytė).

Pasak bendrovės „Eika“ generalinio direktoriaus Domo Dargio, derybų procesas su architektūrinio konkurso nugalėtoju vyko sklandžiai ir operatyviai. „Daugiafunkcis kompleksas Gedimino prospekte mūsų organizacijai labai svarbus, jį mes traktuojame kaip vizitinę kortelę, kuri atskleis naują kokybę, inovacijas, tarptautinių prekinių ženklų pasitikėjimą mumis ir pripažinimą, naują požiūrį į visuomenines erdves. Dėl šios priežasties labai vertiname architektų operatyviai pateikiamus kūrybinius sprendimus ir pasiūlymus. Tikime, kad būtent toks bendradarbiavimas padės pasiekti užsibrėžtų tikslų“, – komentavo D. Dargis.

Po sutarties pasirašymo toliau bus tobulinami projektiniai pasiūlymai, sprendiniai derinami su Vilniaus miesto savivaldybe, kitomis atsakingomis institucijomis ir suinteresuotomis grupėmis. 2017 metų pirmą ketvirtį projektas bus pateiktas viešam visuomenės svarstymui.

gedimino pr 1 2

Kaip teigia „Unitectus“ architektas Povilas Čepaitis, tobulinant konkursinį projekto pasiūlymą buvo išlaikyti visi pagrindiniai architektūrinės koncepcijos bruožai: „Komplekse išlieka gyvybingas ir estetiškas pasažas, kontekstualūs ir solidūs tūriai bei fasadai, jautrus buvusio poliklinikos pastato pritaikymas. Nežymiai koreguojamas verslo centro tūris, suteikiant jam gyvybingesnę architektūrinę išraišką, tobulinami pastatų funkcinio suplanavimo sprendimai.“

Daugiafunkcį kompleksą sudarys „Hilton Garden Inn“ 4 žvaigždučių viešbutis, verslo centras su prekybos galerija, prabangių apartamentų kompleksas. Planuojama, kad bendras projekto plotas bus apie 18 tūkst. kvadratinių metrų, o pastatai ribosis su Dainavos, V. Kudirkos gatvėmis ir Gedimino prospektu.

Faktiniai paruošiamieji darbai – sklypo valymas, komunikacijų iškėlimas – šiuo metu jau pradedami. Daugiafunkcio komplekso statybos darbai startuos kitų metų vasarą.

Vienas svarbiausių šio projektų objektų – „Hilton Garden Inn“ viešbutis – bus atidarytas 2019 m. Pavasarį.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video