Top Baneris

Parodoje – keliasdešimt Kauno centrinio pašto istorijos metų

2017 kovo 27 d.
Kauno centrinio pašto rūmai. modernizmas.lt nuotr.
Kauno centrinio pašto rūmai. modernizmas.lt nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Balandžio 6-ąją, ketvirtadienį, 15.00 val. Kauno centriniame pašte (Laisvės al. 102) atidaroma Kauno miesto muziejaus parengta kilnojamoji paroda „Kauno centriniam paštui – 85“.

Kauno centrinio pašto rūmai – vienas svarbiausių laikinosios Lietuvos sostinės laikotarpio reprezentacinių statinių. 1929–1931 metais juos suprojektavo ir pastatė inžinierius Feliksas Vizbaras. Funkcinio tipo pastate sėkmingai išplėtotos moderniosios architektūros ir „tautinio stiliaus“ idėjos. Nuo pat pirmos dienos rūmai tarnavo visuomenės poreikiams: juose įsikūrusi pašto, telefono ir telegrafo paslaugas teikianti įstaiga veikia iki šiol.

Parodoje pristatomos Kauno centrinio pašto rūmų atsiradimo aplinkybės ir skirtingi jų gyvavimo tarpsniai, demonstruojami nuotraukų, dokumentų, daiktinių eksponatų atvaizdai, atkeliavę iš skirtingų muziejų ir archyvų.

Parodos atidarymo metu lankytojai kviečiami ne tik apžiūrėti parodą, bet ir pasiklausyti viešos paskaitos „Laiškų respublika“. Jos metu sužinosite, kaip XVI–XX a. paštas tapo Lietuvos langu į Vakarų pasaulį ir padėjo megzti ūkinius bei intelektinius ryšius. Susipažinsite su „Laiškų respublikos“ samprata ir jos svarba XVIII amžiaus Europos atsinaujinimui.

Išgirsite apie pašto trakto, jungusio Sankt Peterburgą ir Varšuvą per Lietuvą, reikšmę Rusijos imperijos asimiliacinei politikai. Taip pat bus pristatytas nepriklausomos Lietuvos pašto, vienos iš savarankiškos valstybės skiriamųjų institucijų, tapsmas. Paskaitą skaitys KTU lektorius Domas Boguševičius.

Paroda Kauno centriniame pašte veiks iki gegužės 8 d.

Parodos lankymas nemokamas.

Kauno miesto muziejaus nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video