Top Baneris

„Paroc“ izoliaciniai sprendimai ir estetika

2014 liepos 12 d.
Pasidalykite straipsniu

Izoliacinių sprendimų kompanija „Paroc“ daugiausia dėmesio skiria pastatų energinio efektyvumo ir pastatų saugumo klausimams. Tačiau nemažai jo teikiama ir estetikai, t. y. tokiems sprendimams, kurie pagelbėtų architektams kūrybos procese. Apie tokius sprendimus kalbėjomės su „Paroc“ rinkodaros ir komunikacijos vadove Baltijos šalims ir Europai dr. Audrone Endriukaityte.

– Kokių naujienų „Paroc“ kompanija pasiūlė architektams?

– Šiais metais pristatysime net kelias naujoves – keletą gaminių, kurie ne tik pasižymi tradicinėmis, gerosiomis akmens vatos ypatybėmis, bet ir atlieka estetinę funkciją. Visų pirma tai šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemoms izoliuoti skirti gaminiai su specialia „GreyCoat“ danga.

„GreyCoat“ – tai šviesiai pilka, laku padengta armuota danga, kurios pagrindą sudaro aliuminis. Sumontuoti „PAROC Hvac GreyCoat“ gaminiai yra patrauklios išvaizdos, jų nereikia papildomai dažyti ar apdailinti. Tokiu būdu sutaupoma ir laiko, ir lėšų. „PAROC Hvac GreyCoat“ produktai idealiai tinka šildymo vamzdynams, vėdinimo ortakiams ir oro kondicionavimo įrenginiams izoliuoti. Tokie yra matomi, pavyzdžiui, prekybos centruose, viešuosiuose pastatuose ar sporto salėse.

„PAROC Hvac GreyCoat“ gaminiai priskiriami A2-s1, d0 degumo klasei, o tai reiškia, kad jie neskatina užsiliepsnojimo, išskiria labai mažą dūmų kiekį, nesusidaro degančių lašelių.
Šiemet „Paroc“ taip pat išplėtė „PAROC® Cortex™“ grupės gaminių, skirtų vėdinamųjų sienų šilumos izoliacijai ir apsaugai nuo vėjo, asortimentą: rinkai pristatys šios grupės gaminius su juoda danga.

– Kas labiausiai paskatino sukurti šiuos naujus produktus?

– Besiplečianti vėdinamųjų sienų rinka, naujos fasadų apdailos medžiagos ir didėjantys pastatų energinio efektyvumo bei šilumos izoliacijos sluoksnio įrengimo kokybės reikalavimai – tai veiksniai, kurie lėmė naujos gaminių grupės „PAROC® Cortex™“ atsiradimą. Šią grupę sudaro dviejų tipų plokštės. „PAROC® Cortex™“ – tai šilumos izoliacijos apsaugos nuo vėjo plokštės, ir „PAROC® Cortex One™“ – tai vieno sluoksnio šilumos izoliacija vėdinamosioms sienoms. Šių plokščių ypatumas yra tai, kad jos yra padengtos specialia nedegia baltos spalvos danga, kuri yra mažai laidi orui ir vandens garams.

Šie gaminiai Lietuvos rinkoje buvo pristatyti prieš porą metų. Statybininkai ir užsakovai palankiai juos įvertino ir noriai naudoja. Atsižvelgdami į architektų, statybininkų pageidavimus ir naujas sienų apdailos sprendinių tendencijas, išplėtėme „PAROC® Cortex™“ gaminių asortimentą, pateikdami rinkai šios grupės gaminius su juoda danga.

Įrengiant vėdinamąsias sienas dažnai pasitelkiami sprendimai, kai tarp fasado apdailos plokščių paliekami plyšiai arba naudojama stiklo apdaila. Tokiu būdu pro atvirus tarpus arba per pačią dangą yra matomas vidinis vėdinamosios sienos sluoksnis iš izoliacinių medžiagų. Norint tokias sistemas įrengti estetiškiau, siūloma naudoti naująsias „PAROC® Cortex™ b“ ar „PAROC® Cortex One™ b“ plokštes. Juodas izoliacinės medžiagos paviršius neprasišvies pro stiklo fasadus arba pro paliktus fasado apdailos plokščių tarpus.

– Kokioms ypatybėms skirtas didžiausias dėmesys?

– Įprastos statyboje naudojamos plėvelės atitinka E arba F gaisro klasę, tad didelis iššūkis buvo rasti dangą, kuri ne tik gerai priliptų prie nedegių „Paroc“ akmens vatos plokščių, bet ir atitiktų vėdinamosioms sienoms keliamus saugos reikalavimus. Visos „PAROC® Cortex™“ grupės medžiagos su balta ir juoda danga atitinka A2-s1, d0 gaisro euroklasę, todėl gali būti naudojamos vėdinamųjų sienų konstrukcijose be jokių apribojimų.

Tobulinant apsaugos nuo vėjo gaminius mūsų užduotis buvo parinkti tokią plėvelę, kuri leistų išsaugoti gerąsias akmens vatos ypatybes saugumo požiūriu ir atitiktų A1 ar A2 europinę degumo klasę.

Paroc plokstes ir ventiliuojamas fasadasParoc_logo


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video