Top Baneris

PAROC – 30 metų Lietuvoje (1)

2023 birželio 20 d.
Titulinis
PAROC nuotr.
Pasidalykite straipsniu

1993 metais Lietuvoje buvo įkurta užsienio kapitalo įmonė „PAROC Lietuva“, šiandien žinoma kaip UAB „Paroc“. „PAROC Lietuva“ tikslas buvo populiarinti ir skatinti moderniausius izoliacinius sprendimus bei parengti rinką tokių gaminių naudojimui. 1997 m. Vilniuje buvo paleista nauja, moderni PAROC akmens vatos gamybos linija. Tai buvo pirmoji PAROC gamykla Rytų Europoje. Per 30 savo veiklos metų PAROC kompanija į Lietuvą atnešė gausybę naujovių, inovacijų ir naujų idėjų.

svietimas vgtu Paroc auditorija 1

Rinkos švietimas ir kompetencijų ugdymas

Nuo pirmųjų savo veiklos dienų PAROC ėmėsi statybų sektoriaus specialistų, architektų, konstruktorių, statybos inžinierių ir meistrų švietimo. PAROC pradėjo rengti didaktinius leidinius, brošiūras, skrajutes, izoliacinių sprendimų katalogus, CAD brėžinius. Aktyviai dalyvaudavo masiškiausiose ir itin populiariose statybos bei remonto parodose. Organizuodavo statybos ir architektūros sektoriaus atstovų edukacines išvykas į Suomiją, Švediją ir kitas užsienio šalis, kur specialistai iš Lietuvos galėdavo įgyti naujos patirties ir naujų kompetencijų, susipažinti su naujausiomis statybų tendencijomis ir technologijomis.

Didžiuosiuose Lietuvos miestuose PAROC rengdavo populiarius ir gausiai lankomus informacinius seminarus projektuotojams, konstruktoriams, architektams, statybos inžinieriams, statybininkams, statytojams, platintojams ir visiems, kurie domisi statybų technologijomis, izoliacinių sprendimų naujovėmis bei aktualijomis.

Per 30 metų PAROC specialistai Lietuvos žiniasklaidos priemonėse parengė arba prisidėjo rengiant reportažus, straipsnius ir laidas apie pastatų šiltinimą, teisingus, efektyvius ir ilgaamžius izoliacinius sprendimus, patarimus naujai statomų arba renovuojamų pastatų savininkams.

paroc inovacijos Aeronamai
Projektas „Aeronamai“

Inovacijos ir technologijos

PAROC kompanija į Lietuvą atnešė ne tik izoliacinių medžiagų, bet ir kitų inovacijų. Pavyzdžiui: gipso kartono pertvarų, plokščiųjų stogų įrengimo, tinkuojamų fasadų ir kitus sprendimus. PAROC tiekė ne tik izoliaciją, bet ir kitas medžiagas, reikalingas šiems sprendimams įgyvendinti. 

PAROC iniciatyva Lietuvoje 2008 metais buvo suprojektuotas ir 2009 metais pastatytas pirmasis lietuviškas pasyvus namas, pelnęs Lietuvos metų gaminio aukso medalį.

PAROC dalyvavo demonstraciniame A++ inovacijų projekte „Aeronamai“, kuriame buvo pritaikyti itin efektyvūs PAROC izoliaciniai sprendimai.

paroc seminarai

Socialinė partnerystė

PAROC puoselėja socialiai atsakingos kompanijos reputaciją.

Nuo 2003 metų kasmet yra skiriama po dvi PAROC stipendijas Vilniaus Gedimino technikos universiteto (Vilnius TECH) architektūros ir statybos fakultetų studentams. 

Kasmet PAROC palaiko Lietuvos architektų bendruomenės iniciatyvas. Aktyviai dalyvauja populiariose visuomeninėse akcijose ir renginiuose.

COVID-19 pandemijos metu iš „Owens Corning“ fondo buvo skirtos paramos lėšos Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikoms bei Lietuvos medikų visuomeniniam judėjimui. Tai tapo puikiu pavyzdžiu, kaip globalioje rinkoje dirbanti tarptautinė kompanija gali padėti vietos žmonėms ir vietinėms bendruomenėms.

Sustainability Paroc

Tvarumas

Savo veikloje PAROC visada buvo svarbu taikyti tvarumo principus ir jais vadovautis. „Tvarumo ataskaitas“ PAROC skelbia nuo 2009 m.

Iki 2030 m. OC PAROC yra išsikėlusi tikslą visiškai įgyvendinti ZERO WASTE (nulinių atliekų) politiką gamyboje, sumažinti CO2 emisiją 50 procentų, sumažinti plastikų naudojimą 30 procentų, plėtoti klientų atliekų perdirbimo REWOOL programą ir mažai CO2 išskiriančių gaminių gamybą.

Daugiau informacijos apie OC PAROC tvarumo siekius.  


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • skt.

    2023-06-21, 8:58  

    Keista, kad PAROC gamykla pastatyta Vilniuje,o ne kur nors regioniame mieste. Skaičiau,kad PAROC gamyklos Suomijoje pastatytos miesteliuose ( Parainen/ Pargas ir kt.) ,o ne sostinėje Helsinkyje.

Rekomenduojami video