Top Baneris

Papildomų lėšų gaus ir daugiabučių, ir kvartalinės renovacijos projektai

2016 birželio 21 d.
SA archyvo nuotr.
SA archyvo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vakar Aplinkos ministerijoje visų Lietuvos savivaldybių merai turėjo galimybę aptarti daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo), viešųjų pastatų energinio efektyvumo didinimo bei kvartalinės renovacijos klausimus.

Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė informavo, kad jau šį mėnesį bus skirtas papildomas beveik 200 mln. eurų finansavimas, už kurį bus galima atnaujinti daugiau kaip 700 namų.

D. Matonienė nurodė, kad vakarykščio pasitarimo tikslas – paskatinti visas Lietuvos savivaldybes planuoti ir vystyti miestus kompleksiškai. Pasitarimo metu pristatyta daugiabučių namų modernizavimo eiga ir perspektyvos, programų dėl kvartalinės renovacijos rengimo ir įgyvendinimo ypatumai, finansavimo galimybės ir kt. Lietuvos Respublikos Vyriausybė šių metų birželio 1 d. patvirtino Kvartalų energinio efektyvumo didinimo programų rengimo ir įgyvendinimo tvarkos aprašą, kuriuo nustatyta savivaldybės teritorijoje esančių kvartalų atrankos, kvartalų energinio efektyvumo didinimo programų rengimo, įgyvendinimo ir finansavimo tvarka. Jį galite rasti čia.

Aplinkos viceministrė rytoj, birželio 22 d., pasirašys Lietuvos ir Vokietijos aplinkos ministerijos susitarimą, pagal kurį Lietuvos savivaldybės pastatų energinio efektyvumo didinimo ir kitiems projektams finansuoti galės iš Vokietijos gauti papildomą finansavimą net iki 80 proc. Šia finansine parama bus galima pasinaudoti ir kompleksiškai atnaujinant miestus, t. y. įgyvendinant kvartalinės renovacijos projektus.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video