Top Baneris

Panevėžys rengiasi atnaujinti Kultūros ir poilsio parką

2016 gegužės 26 d.
panevezys.lt nuotr.
panevezys.lt nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė, kad ES investicijoms gauti būtų teikiamas Kultūros ir poilsio parko modernizavimo projektas. Projekto tikslas – užtikrinti parko patrauklumą aktyvaus laisvalaikio ir rekreaciniams poreikiams, gerinti miesto gyvenamosios aplinkos kokybę.

Modernizuojant Kultūros ir poilsio parką jo teritorija bus padalyta į aktyvaus ir ramaus poilsio zonas. Ketinama pašalinti menkaverčius želdinius, pasodinti naujų, sutvarkyti ir atverti Nevėžio pakrantę. Bus suformuotas pagrindinis pasivaikščiojimų takas, šalia įrengti gėlynai, atnaujinti esami ir įrengti nauji pėsčiųjų, dviračių takai, stovai, pagrindinis įėjimas į parką. Numatoma sutvarkyti upelį – suformuoti jo slėnio daubą su akmenų ir dekoratyvių augalų kompozicijomis, šlaite įrengti amfiteatro tipo aikštelę. Parke atsiras 3 poilsiavietės, bus pertvarkyta mažoji architektūra – suolai, šiukšliadėžės, gėlinės, suolai su stalais ir kt. Be esamos, atsiras dvi naujos vaikų žaidimų aikštelės, arčiau „Cido“ arenos persikels ekstremalaus sporto aikštelė, nuošaliau – šunų dresiravimo aikštelė.

Aktyvaus poilsio zonoje bus tinklinio, multifunkcinės, treniruoklių aikštelės, aktyviam poilsiui pritaikyta kalva, suformuota saugi upės krantinė ir įrengtas paplūdimys. Ketinama atnaujinti parko apšvietimo sistemą, apšviesti medžių lajas bei kitus objektus. Atsiras trys automobilių stovėjimo aikštelės, stebėjimo kameros.

Planuojama Kultūros ir poilsio parko modernizavimo projekto vertė – beveik 3,1 mln. Eur. Iš jų 7,5 proc. sudarys savivaldybės indėlis.

Regiono plėtros tarybai projektas turėtų būti pateiktas vertinti birželio mėnesį.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video