Top Baneris

Panevėžyje prasidės neįgaliesiems skirto „Harmonijos miesto“ statybos

2023 rugpjūčio 1 d.
Screenshot 2023 08 01 at 11.23.23
UAB „Synergy Solutions“ vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Panevėžys plėtoja paslaugas neįgaliesiems ir įgyvendina dar vieną projektą – netrukus prasidės „Harmonijos miesto“ statybos darbai. Šis projektas įvairių raidos sutrikimų turintiems vaikams ir jų šeimoms. Projekto vykdytojas – Jaunuolių dienos centras – jau pasirašė rangos darbų sutartį su viešųjų pirkimų konkursą laimėjusia UAB „Infes“. Projekto autoriai – UAB „Synergy Solutions“. Statybos darbai prasidės artimiausiu metu, skelbia savivaldybė.   

„Paslaugų socialiai jautrioms grupėms plėtra ir tobulinimas yra itin svarbus Savivaldybės uždavinys. Negalią ar raidos sutrikimų turintiems vaikams ir jų artimiesiems labai svarbu, kaip galima anksčiau suteikti kompleksines paslaugas, sulaukti profesionalų pagalbos. Tikiu, kad įgyvendinus projektą, t. y. pastačius „Harmonijos miestą“, galėsime vaikams ir šeimoms užtikrinti savalaikes kokybiškas paslaugas“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.     

Siekiant, kad vaikams ir jų tėvams centre būtų patogu „Harmonijos mieste“ įsikurs konsultacijų ir edukacijos, specializuotos pagalbos šeimai, dienos, laikino atokvėpio, nuoseklaus lavinimo centrai. Čia  paslaugos bus teikiamos vaikams turintiems psichikos, elgesio ir emocijų sutrikimų, kuriems skirtas namų mokymas ar nepavykus integruotis į bendrojo ugdymo mokyklas. Paslaugos bus teikiamos vaikams nuo gimimo iki 18 metų.

„Harmonijos mieste“ paslaugų sulauks ir šeimos, auginančios neįgalų vaiką, išgyvenančios krizę, patiriančios traumuojančius emocinius išgyvenimus, stokojančios socialinių įgūdžių auginant vaikus bei tėvai su negalia. Šiame kompleksinių paslaugų centre bus teikiamos bendrosios ir specialiosios socialinės paslaugos, ankstyvosios reabilitacijos paslaugos vaikams su negalia, įvairių terapijų, logopedo, psichologo, reabilitologo, specialiojo pedagogo, judesio korekcijos ir kitos specializuotos paslaugos. Tikimasi įvairias veiklas įgyvendinti ir pasitelkiant tarptautinius projektus. „Harmonijos mieste“ bus aptarnaujami viso Panevėžio regiono vaikai.

„Toks centras gyvybiškai svarbus ne tik miestui, bet ir visam regionui. Kiekvieną savaitę sulaukiu vis tėvelių skambučių, kurie kreipiasi konsultacijos dėl autizmo. Kai tėvai sužino, kad augina kitokį vaiką, jie ima ieškoti daugiau informacijos, kur kreiptis, kad jų vaikui būtų suteikta visa reikalinga pagalba. Labai svarbu su sutrikusios raidos vaikais pradėti dirbti kuo anksčiau. Todėl būtina plėsti paslaugas vaikams, turintiems raidos sutrikimų. Tikiu, kad „Harmonijos mieste“ atsiras įvairiapusės, pasauliniu mastu taikomos mokslininkų pripažintos terapijos, darančios teigiamą poveikį vaikams, o tėveliams čia bus atsakyta į daugybę kylančių klausimų, suteikta visa reikalinga pagalba“, – sako asociacijos „Lietaus vaikai“ vadovė Sandra Lopetaitė.  

Centro statybai skirtas 2,889 aro žemės sklypas, esantis Aguonų–A. Baranausko g. sankirtoje. Skaičiuojama, kad daugiau nei 1400 kv. m dviaukščiame pastate bus galima aptarnauti iki 70 žmonių, bus įsteigtos 25 kvalifikuotų specialistų darbo vietos, įrengtos patalpos konferencijoms, drabužinė, techninės ir sanitarinės patalpos, kavinė. Lauke planuojama įrengti 22 automobilių stovėjimo vietas, iš kurių dvi bus skirtos neįgaliesiems.

Planuojama, kad „Harmonijos miestas“ duris atvers 2026-ųjų pradžioje.

Panevėžyje auga 521 sunkų, vidutinį ar lengvą neįgalumą turintys vaikai.  


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video