Top Baneris

Palangos savivaldybė siekia iš valstybės perimti Šventosios švyturio komplekso pastatus

2023 sausio 20 d.
15IG20150807Svyturys9432 scaled
I. Gelūno/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

BNS

Palangos savivaldybė valstybės valdomo Turto banko prašo stabdyti Šventosios švyturio komplekso pastatų pardavimą ir perduoti juos miestui, nes privatūs jų savininkai gali trukdyti švyturyje įrengti apžvalgos bokštą, penktadienį rašo „Vakarų ekspresas“.

Turto bankas Šventojoje valdo penkis švyturio komplekso pastatus: pusę maždaug 128 kvadratinių metrų ploto gyvenamojo namo, du sandėlius, pirtį ir garažą, kuriuos ruošiamasi parduoti.

Palangos savivaldybė prašo stabdyti jų pardavimą ir perduoti juos miestui, nes, pasak miesto mero Šarūno Vaitkaus, privatūs savininkai nenorės turistinio objekto kaimynystės.

Turto banko atstovas teigia, kad aukcionas sustabdytas, sutarta, kad savivaldybės tarybai pritarus dalies pastatų perėmimui, toks sprendimas būtų teikiamas Vyriausybei.

Šventojoje esantį 39 metrų aukščio švyturį norima rekonstruoti taip, kad jis būtų pritaikytas turistų lankymui. Manoma, kad jį galima paversti apžvalgos bokštu ant jūros kranto, į kurį būtų galima pakilti ne tik laiptais, bet ir liftu.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video