Top Baneris

Pajūrio namo charakterį kuria žaismingi akcentai ir meno kūriniai

2017 gegužės 18 d.
Leono Garbačiausko nuotr.
Leono Garbačiausko nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šviesus ir lengvas spalvų koloritas, rankų darbo interjero detalės ir gausybė meno kūrinių, kurie šiame fone atsiskleidžia visu grožiu. Tokį įvaizdį pajūrio namui sukūrę Sigitas ir Rita Danieliai džiaugiasi ne tik įgyvendinę būsto šeimininkų lūkesčius, bet ir sklandžiu kūrybiniu procesu. Dizainerių įsitikinimu, bendradarbiavimas su užsakovais, tarpusavio supratimas ir sinergija – vienos svarbiausių sėkmingo projekto dalių.

Pasitelkė trimačius vaizdus

Kalbėdamas apie namo Klaipėdos užmiestyje, Slengiuose, interjerą S. Danielius įvardija esminius ypatumus.

„Tai yra šiuolaikinis, labiau dekoratyvinis interjeras su meniškų pusiau klasikinių elementų visuma, kur reikia, įterpiant labai modernius, funkcinius dalykus. Jis yra ir šiltas, ir jaukus, ir sykiu funkcionalus, o to neretai trūksta klasikinio stiliaus projektams“, – kalbėjo S. Danieliaus dizaino studijos (SDDS) vadovas.

Tiesa, SDDS kūrėjai turėjo ne itin dažnai pasitaikančią galimybę rūpintis ir paties namo projektavimu.

„Kadangi projektavome ir interjerą, ir namą, būstas labai funkcionalus. Į tai buvo kreipta labai daug dėmesio, pradedant tuo, kur stovės automobilis, kur bus sukabinti dviračiai, kur bus įrengtos drabužinės, sandėliukai, baigiant tuo, kur bus laikomos smulkiausios detalės“, – pasakojo pašnekovas.

Interjero kūrėjai pasitelkė ne tik savo žinias, patirtį, bet ir šiuolaikines technologijas. Trimačiai 3D formatu parengtų projektų vaizdai užsakovams aiškiai perteikė kūrėjų viziją ir užtikrino projektavimo tikslumą, o tai leido išvengti brangiai kainuojančių klaidų.

„Jau iki statybų pradžios buvo galima matyti, kaip atrodys namas su visomis pertvaromis, iš anksto buvo žinoma, kas kur stovės, o prireikus netinkamus sprendimus buvo galima nesunkiai koreguoti tiesiog monitoriuje ar jų išvis atsisakyti nieko negriaunant. Žinoma, tokios technologijos labai palengvina bendravimą su užsakovais“, – pripažino pašnekovas.

Leono Garbačiausko nuotr.

Atsitiktinių kūrinių nėra

Bemaž 200 kv. metrų ploto namas skirtas trijų asmenų šeimai. Be tradicinių erdvių, būste pasirūpinta ir jo šeimininkei, profesionaliai choreografei, skirta šokių sale.

Anot S. Danieliaus, pagausėjus šeimai šią erdvę būtų galima transformuoti į vaikų kambarį, tuo metu patalpą užsiėmimams prireikus numatyta įrengti gretimame pastate, kuris kaip tik šiuo metu projektuojamas.

Kodėl kūrėjai užsakovams pasiūlė pasirinkti baltą sienų foną?

„Mūsų krašte ir dirbtinė, ir natūrali šviesa yra vienas svarbiausių dalykų. Užsakovai pageidavo, kad atsirastų ir ryškių detalių. Tad tas spalvinis ritmas puikiai kontrastuoja šviesioje aplinkoje, kuria atitinkamą aplinkos, kurios anaiptol nepavadinsi blankia, charakterį“, – kalbėjo interjero dizaineris S. Danielius.

Meno kūriniai įprastai renkami pagal motyvacinę būsto savininkų rodyklę, jie ne tik sukuria individualią erdvę, specifinę jos aurą, bet ir suteikia atitinkamą emocinį krūvį.

Svetainėje žaismingai nuteikia sodriai raudono veliūro sofa ir foteliai, aptraukti egzotiškų raštų apmušalais, šiems ryškiems akcentams antrina minkšti mėlyni valgomojo krėslai. Šviesiame švariame fone deramai išryškėja ir specialiai šiam būstui parinkti įvairūs meno kūriniai. Didžioji jų dalis – paveikslai, meninės fotografijos, autorinės interjerinės lėlės – sukurti R. Danielienės.

„Neretai užsakovams siūlome tokius sprendimus, nes šią rinką neblogai išmanome. Ir labai džiaugiamės, kai žmonės nori ir gali sau leisti investuoti į nestandartinius, įdomius meno ar dizaino darbus. Kadangi meno kūriniai įprastai renkami pagal motyvacinę būsto savininkų rodyklę, tai nėra šiaip kokie nors atsitiktiniai daiktai, jie ne tik sukuria individualią erdvę, specifinę jos aurą, bet ir suteikia atitinkamą emocinį krūvį, sustiprina vidines žmogaus galias, kai to reikia“, – neabejoja pašnekovas.

Leono Garbačiausko nuotr.

Dėmesys – kiekvienai detalei

Būstui įrengti naudotos kokybiškos, ilgaamžės ir daugiausia natūralios medžiagos.

Grindų dangai pasirinktos ąžuolo masyvo lentos, iš natūralaus medžio pagamintos ir laiptų pakopos bei daugelis baldų, metaliniai turėklai – kalvių darbo. Virtuvėje įrengti granito stalviršiai, o ties darbine zona sulipdytas korys marmurinių apdailos plytelių, kurios buvo suprojektuotos ir pagamintos pagal brėžinius specialiai šiam interjerui.

Vienetiniai, išskirtiniai rankų darbo kūriniai jaukina aplinką, kuria jos nepakartojamumą, autentiką.

Iš ornamentuotų plytelių originali grindų mozaika art deco stiliumi paklota ir vonios kambaryje.

Valgomajame ir virtuvėje parinkti stilingi šviestuvai su šiuolaikiniais itališko dizaino elementais.

„Kiekvienas produktas išbaigtas 100 procentų. Galimybė suprojektuoti ir pagaminti tam tikrus daiktus – baldus, įrangą, apdailos detales – didžiulis privalumas, originalūs spalvų sprendimai, faktūros, formos interjerui, be abejo, suteikia pridėtinę vertę. Vienetiniai, išskirtiniai rankų darbo kūriniai jaukina aplinką, kuria jos nepakartojamumą, autentiką“, – įsitikinęs S. Danielius.

Straipsnis paskelbtas žurnale „Statyba ir architektūra visiems“, 2017 / 1.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video