Top Baneris

Pagrindinė Lietuvos biblioteka vėl atvira lankytojams

2016 rugsėjo 3 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.

Savaitgalį po iškilmių duris atvėrė atsinaujinusios Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos erdvės. Jos įsikurs pamažu, bet pasiūlys daug naujovių ir įvairios veiklos. Nuo šiandien, pirmadienio, atsinaujinusios bibliotekos skaityklos  jau laukia grįžtančių lankytojų.

„Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos atidarymas po rekonstrukcijos labai reikšmingas įvykis mūsų miestui ir bibliotekos lankytojams. Atnaujinta biblioteka tarsi vainikuoja viso Gedimino prospekto atgimimą – jau netrukus atkarpoje nuo Muzikos ir teatro akademijos iki Seimo bus sutvarkyta Lukiškių aikštė, iškils viešbutis su verslo centru, tad ši miesto arterija kartu su atnaujinta biblioteka priešakyje taps dar patrauklesnė vilniečiams. Smagu, kad M. Mažvydo biblioteka taip pat pasiūlys vilniečiams įvairios naujos veiklos, ypač džiaugiuosi dėl šiuolaikiškų bendradarbystės, mokslo, parodų ir muzikos erdvių. Linkiu bibliotekai dar daugiau lankytojų“, – sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

„Aštuonerius metus trukę darbai buvo sudėtinga, tačiau labai įdomi užduotis. Didžiuojamės, kad galėjome prisidėti prie vieno svarbiausių ir didingiausių mūsų šalies pastatų atnaujinimo, – sakė Nacionalinės bibliotekos rekonstrukcijos generalinės rangovės – bendrovės „YIT Kausta“ – vadovas Kęstutis Vanagas. – Pradėję darbus įsitikinome, kad pastatas avarinės būklės ir yra pavojingas bibliotekos lankytojams ir darbuotojams. Šiandien po rekonstrukcijos duris atveriantis pastatas yra saugus ir atitinka visus konstrukcijoms keliamus reikalavimus. Tad tikimės, kad į šviesią, modernią biblioteką pasisemti įkvėpimo mokytis, tyrinėti ir kurti Lietuvai ateis vis daugiau žmonių.“

nacionaline biblioteka 3

Senojo bibliotekos pastato rekonstrukcija iš viso kainavo 26 mln. eurų, po jos bibliotekos plotas padidėjo dvigubai. Anot Nacionalinės bibliotekos generalinio direktoriaus prof. dr. Renaldo Gudausko, atnaujintose Nacionalinės bibliotekos erdvėse bus sudarytos palankios sąlygos lankytojų, skaitytojų kūrybai, darbui ir laisvalaikiui.

Naujos erdvės ir paslaugos bus prieinamos laipsniškai, bet pirmieji lankytojai jau galės naudotis Socialinių, Humanitarinių mokslų, Vaikų ir jaunimo literatūros, Retų knygų ir rankraščių skaityklomis ir pamažu pasitikti ateinančias naujoves.

Integravus modernias technologijas ir atsižvelgus į pasaulines tendencijas, Nacionalinėje bibliotekoje naujų veiklos galimybių bus pasiūlyta ne tik tradiciniams bibliotekos lankytojams, bet ir jauniesiems specialistams. Jau netrukus įvairių sričių profesionalai galės bendrauti susitikimų kambariuose, dirbti specialiose bendradarbystės erdvėse, naudotis konferencijų sale ir net aštuoniomis specializuotomis skaityklomis.

Darbui ir prasmingam laisvalaikiui bus atvira muzikos įrašų studija, kino salė, meno, parodų ir muzikos erdvės, STEAM (ang. Science, technology, engineering, art, mathematics) metodiką taikančios dirbtuvės; veiks bibliotekos televizijos studija. Bibliotekoje bus pasirūpinta ir šeimomis: jų patogumui bus įrengtas vaikų užimtumo centras „Žaisloteka“, motinos ir vaiko kambarys.

„Lietuvos nacionalinės bibliotekos misija – būti visos šalies žinių erdve, kuriančia vertę visuomenei. Tai modernios, inovatyvios bibliotekos ženklas. Prasidėjus globalaus informacinio tinklo erai inovatyviausios pasaulio bibliotekos permąsto savo, kaip atminties institucijų, statusą ir vaidmenį besikeičiančioje visuomenėje. Kyla naujų funkcijų ir paslaugų, įvertinančių virtualaus socialumo iššūkius ir teikiamas galimybes, poreikis“, – apie Nacionalinės bibliotekos ateitį kalbėjo direktorius prof. dr. R. Gudauskas.

Daugiau informacijos apie Nacionalinės bibliotekos renginius ir naujienas rasite: www.lnb.lt, www.facebook.com/nacionalinebiblioteka.

Vilniaus savivaldybės inf.

Komentarai