Top Baneris

Padėtas taškas Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos istorijoje

2017 rugsėjo 8 d.
Vilniaus koncertų ir sporto rūmai. SA archyvo nuotr.
Vilniaus koncertų ir sporto rūmai. SA archyvo nuotr.

Intriga dėl Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos darbų viešųjų pirkimų baigties nutraukta. Lietuvos Aukščiausiasis teismas paskelbė savo verdiktą – atsisakė priimti bendrovės „Irdaiva“ skundą dėl Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos darbų viešųjų pirkimų byloje priimtos apeliacinės instancijos teismo nutarties peržiūrėjimo. Tuo „Irdaiva“ išnaudojo visas teisines galimybes ginčyti valstybės įmonės Turto banko sprendimą nutraukti Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos darbų pirkimo procedūras.

Bylą nagrinėjęs Lietuvos apeliacinis teismas paliko nepakeistą Vilniaus apygardos teismo nutartį, kad Turto banko sprendimas nutraukti viešojo pirkimo procedūras yra teisėtas ir pagrįstas.

Dėl tolesnio Vilniaus koncertų ir sporto rūmų likimo turės apsispręsti Vyriausybė.

Portalas SA.lt primena, jog statybų bendrovė „Irdaiva“ apskundė Turto banko sprendimą nutraukti viešąjį konkursą Vilniaus kongresų ir sporto rūmų rekonstrukcijos rangos darbams pirkti. Valstybės įmonė Turto bankas konkursą nutraukė išaiškėjus, kad organizuojant darbų pirkimo viešąjį konkursą, vienas komisijos narių tuo pat metu rūpinosi ne tik juo, bet ir bendrovės „Irdaiva“, kuri kartu su „Pamario restauratoriumi“ bei „Litcon“ ir laimėjo skelbtąjį konkursą, reikalais.

Statybų bendrovės vadovai įrodinėjo, jog sprendimo nutraukti pirkimą motyvai visiškai nepagrįsti, nesąžiningi ir grubiai pažeidžia tiek Lietuvos, tiek Europos Sąjungos teisės aktus.

Buvo teigiama, jog iki šiol Lietuvoje nėra buvę tokio atvejo, kuomet perkančioji organizacija nutraukia viešąjį pirkimą vien dėl to, kad vienas iš komisijos narių pažeidė nešališkumo deklaraciją. Be to, šiame pirkime komisiją sudarė penki darbuotojai, o neskelbiamose derybose, kurias atlikti leido Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), dalyvavo vienas tiekėjas.

SA archyvo nuotr.

Komentarai