„Off-grid“ namelio idėja Lietuvoje – dar vis retenybė

„Off-grid“ namelio idėja Lietuvoje – dar vis retenybė

2019 08 09 10 vainiui 10
Bendrovės nuotr.

Baltijos šalių modulinių pastatų rinkoje lyderiaujančios lietuvių įmonės „Ryterna Modul“ rinkodaros projektų vadovas Vainius Gabalis teigia, kad „off-grid“ nameliai Lietuvoje vis dar yra retenybė, tačiau, esant poreikiui, įmonė gali pasiūlyti pilną sprendimą tiek „off-grid“, tiek įprasto modulinio namelio įrengimui. „Galintys ir norintys“ – skelbia vienas iš įmonės „Ryterna Modul“ devizų. Būtent taip nusiteikę aukštos kvalifikacijos specialistai yra pasiruošę priimti bet kokį iššūkį.

„Off-grid“ nameliai dažniausiai būna nedidelio ploto – iki 60 kv. m. Didžiausią projekto vertę sudaro žaliosios energijos realizavimas pastato eksploatacijoje. Šie techniniai mazgai dažniausiai sugeneruoja didžiausią kaštų dalį. „Stebint rinką, atsiranda vienas kitas privatus asmuo, kuris pats gaminasi „off-grid“ namelį, tačiau Lietuvoje pastebimi dar tik pirmieji bandymai tai padaryti. Dar nėra tokių projektų, kurie būtų pilnai eksploatuojami žiemą ir vasarą, kas jau tapo įprasta užsienyje. Pas mus tai dar labai specifinė niša. Žmonės dažniausiai tokius projektus darosi patys arba stebi iš šono, bet būna įsitraukę į procesą iš savo pusės.

Šiuo metu dirbame su keletu talentingų architektų, taip pat turime būrį ilgametę patirtį sukaupusių meistrų, todėl „off-grid“ projektą būtų galima nesunkiai vystyti. Prireikus pats pirkėjas gali turėti savo architektūrinį projektą, o išpildymą ir gamybinę fazę palikti mus. Užsakovui tereikėtų atvykti, atsirakinti duris ir jame gyventi“, – tvirtina V. Gabalis.

2019 11 05 ryterna darzelis 59

Kalbėdamas apie modulinius namus, jis pažymėjo, kad nors didžiųjų modulinių pastatų įmonių produkcija yra aukšto lygio, tačiau mažieji gamintojai dar tik pradeda užsitarnauti vartotojų pasitikėjimą. Anot jo, didžiąją dalį produkcijos „Ryterna Modul“ eksportuoja į Norvegiją. „Vis daugiau žmonių ima suprasti, kad modulinė statyba nėra jūrinių konteinerių perdarymas į gyvenamuosius pastatus. Tai du visiškai skirtingi produktai, nors jų matmenys ir panašūs. Jūrinio konteinerio pati konstrukcija yra grįsta kitokiomis apkrovomis ir pagrindinė konstrukcija yra sienos, o modulinėje statyboje – rėmas.

Dažnas vartotojas, svarstydamas apie modulinį pastatą, įsivaizduoja, kad jis kainuos žymiai pigiau, tačiau iš praktikos matome, jog pigiau neišeina. Daugiausia sutaupo investuotojai ir jie sutaupo laiko, nes kol ruošiamas sklypas, namo statyba gali vykti fabrike. Statybos vyksta kur kas trumpiau – nereikia eilės sunkvežimių, kurie atskirai veža statybines medžiagas. Statybų procese sumažinama tarša, triukšmo lygis“, – sako V. Gabalis.

Modulinius pastatus, konteinerius ir mobiliuosius statinius gaminanti lietuvių įmonė UAB „Ryterna Modul“ per savo 15 metų trunkančią istoriją Baltijos valstybių regione tapo viena pirmaujančių. Nuolat naujų profesionalų ieškančioje ir gamybos apimtį plečiančioje įmonėje „Ryterna Modul“ dirba per 210 itin kvalifikuotų specialistų, o jų nuolat atnaujinama patirtis verslo, projektavimo, gamybos bei pardavimų srityse klientams leidžia pasiūlyti jų lūkesčius atitinkančius sprendimus.



ryterna modul logo

PARTNERIO TURINYS

Temos: Modulinė statyba, Moduliniai namai, offgrid, Ryterna modul

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai