Top Baneris

Nustatytas neteisėtas sąvartynas Vilniaus rajone: žala aplinkai gali viršyti 1,4 mln. eurų

2023 gegužės 22 d.
savartynas
Aplinkos apsaugos departamento nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Įtardami, kad Vilniaus rajono Šatrininkų seniūnijos Vėliučionių kaime gali būti įrengta neteisėta atliekų apdorojimo veiklavietė, Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus rajono aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai pradėjo tyrimą. Nustatyta, kad teritorijoje atliekų daugiau kaip 1000 kub. m, paimtas savivartis, kuriuo jos buvo vežamos. Žala aplinkai gali viršyti 1,4 mln. eurų, informuojama pranešime žiniasklaidai. 

Veiklavietę Vėliučionių kaime Vilniaus rajono aplinkos apsaugos inspekcijos specialistai pastebėjo žvalgydami Vilniaus rajono apylinkes. Skrydis buvo surengtas aplinkosaugininkams bendradarbiaujant su Lietuvos kariuomenės Karinėmis oro pajėgomis. 

Remdamiesi turima informacija dėl galimų aplinkosauginių pažeidimų ir siekdami užkirsti kelią neteisėtai veikai bei išvengti didesnio neigiamo poveikio aplinkai, inspekcijos pareigūnai teritoriją ėmė stebėti.  

Išanalizavus surinktą medžiagą ir atlikus patikrinimą, buvo nustatyta, kad atliekų apdorojimo veikla vykdoma neturint leidimų. Taip pat aplinkosaugininkai užfiksavo, kaip savivarčiu atvežama ir išpilama daugiau nei 5 kub. m atliekų. Už šią veiką transporto priemonė buvo paimta ir bus sprendžiama dėl jos konfiskavimo.  

Bepiločiu orlaiviu atlikus fotometrinius matavimus, nustatyta, kad veiklavietėje yra daugiau kaip 1000 kub. m atliekų. Preliminariais duomenimis, bendra žala aplinkai gali viršyti 1,4 mln. eurų. Ši suma gali keistis Vilniaus rajono aplinkos apsaugos inspekcijai atliekant tolesnius tyrimo veiksmus.  

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai iš neteisėtų šiukšlių vežėjų ir (ar) tvarkytojų per šiuos metus yra paėmę šešias transporto priemones: penkias Vilniaus mieste ir rajone, vieną Ukmergės rajone. 

Kilus klausimų, Aplinkos apsaugos departamento specialistai jus pakonsultuos telefonu 8 700 02022 arba el. paštu konsultacijos@aad.am.lt       

Apie aplinkosauginius pažeidimus galite pranešti telefonu 112.      


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video