Vilniaus miesto taryba šiandien trimis atskirais sprendimais sukūrė prielaidas įsisenėjusios Giedraičių gatvės problemos sprendimui. Miesto savivaldybei atsisakius negyvenamosios patalpos Giedraičių g. 2, atšaukus Tarybos sprendimą perimti žemės sklypą visuomenės poreikiams, pakoregavus detalųjį planą, bus pasirašomas ketinimų protokolas tarp miesto administracijos ir bendrovės „Vyspra“. Šalys tariasi dėl viešosios erdvės ir požeminės automobilių saugyklos teritorijoje šalia Giedraičių gatvės projektavimo, statybos ir naudojimo. Pirmiausia čia nebeliks seniai apleisto daugiabučio.
„Nekilnojamojo turto projektų plėtotojui pagaliau pavyko konsoliduoti ilgą laiką skirtingiems savininkams priklausiusią teritoriją ir patalpas griūvančiame pastate, kurio vaizdas badė akis ir savivaldybės specialistams, ir visuomenei. Dalis turto ten priklausė ir savivaldybei, šiandien miesto taryba patvirtino sprendimą jo atsisakyti. Yra šioje teritorijoje ir valstybinės žemės, kurioje buvo numatyta viešosios erdvės plėtra, – komentavo Vyriausiasis miesto architektas Mindaugas Pakalnis. – Dabar su vystytojais jau kalbamės, kokiu būdu tą apleistą Giedraičių gatvės kampą padaryti patraukliu objektu. Ir labai džiaugiamės vystytojo atėjimu bei bendro projekto plėtojimu. Čia reikia spręsti viso kvartalo reikalus – neišeina tvarkyti po gabalėlį. Susitarėme, kad vystytojai statys parkingą po bendrojo naudojimo teritorija, o kai susigrąžins savo išlaidas, jis atiteks savivaldybei. Sutarta ir dėl to, kad planuojant čia aukštus standartus atitinkantį biurų pastatą bus privaloma skelbti architektūros konkursą. Tikiu, kad vieną dieną čia, dešiniajame Neries krante, atsiras dar vienas kokybiškos architektūros dangoraižis.“
Bendrovė „Vyspra“ savo sklypuose Giedraičių g. 2 ir Giedraičių g. 8 siekia vystyti A klasės biurų kompleksą. Savivaldybė teritorijoje, esančioje tarp bendrovės „Vyspra“ žemės sklypų, nori įrengti viešąją erdvę (skverą, želdynus, viešajai erdvei reikiamą infrastruktūrą). Kadangi šiuo metu investuotojo žemės sklypai ir teritorija, esanti tarp investuotojo žemės sklypų, neturi tinkamo privažiavimo bei infrastruktūros, reikalingos viešosioms erdvėms įrengti ir NT projektui įgyvendinti, sutarta ieškoti bendradarbiavimo modelio, kuris, vystant NT projektą ir įrengiant viešąją erdvę, būtų teisingas ir ekonomiškai naudingas visoms suinteresuotoms grupėms, leistų nagrinėjamoje teritorijoje užtikrinti urbanistinį integralumą, darnų vystymąsi ir funkcionalumą.
Šalys sutarė, kad investuotojas, įgyvendindamas A klasės biurų komplekso projektą savivaldybės žemės sklype įrengs viešąją erdvę, o, norėdamas po ja įrengti ir dalį normatyvinių automobilių stovėjimo vietų savo planuojamam pastatui, savo lėšomis, bet savivaldybės vardu suprojektuos ir pastatys požeminę automobilių saugyklą, privažiavimo kelią ir kitą reikalingą infrastruktūrą.
Bendrovė „Vyspra“ ir savivaldybė ketinimų protokolu sutarė, kad investuotojas savo lėšomis nugriaus savivaldybei priklausantį avarinės būklės turtą, esantį Giedraičių g. 2 (visame pastate tai – 68,45 kv. m negyvenamoji patalpa, kurios likutinė vertė 2020 m. spalio 31 d. – 429,05 euro). Investuotojui tenka pareiga ir performuoti žemės sklypą Giedraičių g. 2, inicijuoti ir finansuoti detaliojo plano korektūrą, reikalingą viešajai erdvei ir požeminei aikštelei įrengti, taip pat NT projektui įgyvendinti.
Savivaldybė įsipareigojo prisidėti prie NT projekto įgyvendinimo, viešosios erdvės ir požeminės automobilių saugyklos įrengimo sudarydama sąlygas detaliojo plano korektūrai atlikti, priimdama būtinus sprendimus, kuriais būtų nutraukiama žemės sklypo, esančio Giedraičių g. 2, paėmimo visuomenės poreikiams procedūra, pripažįstamas nereikalingu ir nurašomas šiame sklype esantis savivaldybės turtas.
„Vilniaus miesto savivaldybės taryba buvo inicijavusi žemės sklypo Giedraičių g. 2 paėmimo visuomenės poreikiams procedūrą. Ji buvo būtina dėl to, kad sklype esantis avarinės būklės daugiabutis namas labai apsunkina eismo sąlygas Lvovo ir Giedraičių gatvėmis. Vieno šiame name esančio buto bendraturčiai nesiėmė jokių veiksmų dėl teritorijos tvarkymo, nugriaunant avarinį namą. Be to, pradėjus paėmimo procedūrą vienas iš sklypo ir pastato bendraturčių – juridinis asmuo – paskelbė bankrotą, dėl to nepavyko su juo susitarti dėl atlyginimo būdo ir dydžio. Šiuo metu bankroto procedūros yra užbaigtos, visas turtas – tiek pastatas, tiek žemė jau priklauso asmenims, kurie suinteresuoti teritorijos vystymu, todėl nebeliko būtinybės tęsti paėmimo visuomenės poreikiams procedūrą. Taigi savivaldybė su vystytojais pasirašo ketinimų protokolą dėl tolesnio teritorijos vystymo, o taryba nutraukė žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūrą. Tokiu būdu bus ne tik išspręsta ilgą laiką buvusi eismo organizavimo problema, bet ir sutvarkyta šiuo metu apleista ir neprižiūrima teritorija“, – sprendimą komentavo Vilniaus miesto savivaldybės Žemės tvarkymo ir administravimo skyriaus vedėja Raimonda Rudukienė.
1 komentaras. Leave new
Kas čia per nesąmonė? Avarinė būklė?
Langus idekite nudažytkite (sumoje 10 000 EUR) ir nebe avarinė.
Kaip čia kas susimove ir pardavė butus?
Įdomi istorija, reikia daugiau info kaip savivaldybė gavo šį NT.
Gal kas žinote?