Top Baneris

Nusprendė sutvirtinti degusį Viršuliškių daugiabutį (1)

2024 sausio 8 d.
deges Virsuliskiu daugiabutis
L. Balandžio/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus miesto savivaldybės komisija pirmadienį nusprendė imtis neatidėliotinų veiksmų dėl degusio daugiabučio Viršuliškėse sutvirtinimo.

Kaip BNS informavo savivaldybės atstovas Gabrielius Grubinskas, avarijos tyrimo komisijoje nuspręsta imtis veiksmų dėl esamų daugiabučio konstrukcijų tvirtinimo, užkertant kelią galimai tolesnei jų griūčiai.

Pasak jo, pastato viduje tarp aukštų bus dedamos atraminės sijos, jų planuojama panaudoti apie 200. Taip pat svarstoma sutvirtinti pastatą iš išorės, kad griūties atveju konstrukcijos virstų į vidų, o ne į išorę, taip minimizuojant poveikį aplinkai.

„Siekiant mažinti oro teršalų sklaidą, kylančią iš išdegusių patalpų, atsivėrusios ertmės pastate bus uždengiamos plokštėmis ir užsandarinamos. Avarijos tyrimo komisija toliau ketina svarstyti, ar sprogimo ir gaisro padariniai nebuvo sukelti savavališkos statybos atvejų“, – sakė savivaldybės atstovas.

Gaisras Viršuliškėse esančiame daugiabutyje kilo praėjusią savaitę, jo metu žuvo du žmonės – nepilnametis ir suaugęs asmuo.  

Šiuo metu dėl gaisro padarinių nėra galimybės eksploatuoti pastato.

BNS


Pasidalykite straipsniu
  Komentarai
  • xx

   2024-01-22, 12:54  

   klaiku skaityti „kad griūties atveju konstrukcijos virstų į vidų, o ne į išorę”, t.y. kad konstrukcijos virstu ant zmoniu???

  Rekomenduojami video