Top Baneris

Nuo gaisro nukentėjusio Viršuliškių daugiabučio gyventojai pritarė planui jį atstatyti

2024 kovo 14 d.
deges Virsuliskiu daugiabutis
L. Balandžio/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Nuo sprogimų ir gaisro nukentėjusio Viršuliškių daugiabučio Vilniuje gyventojai antradienį pritarė savivaldybės siūlymui atstatyti namą.

73-iosios daugiabučių namų savininkų bendrijos „Viršuliškės“ pirmininkas Grigorijus Snežko BNS sakė, kad už tai balsavo 25 namo gyventojai, vienas prieštaravo.

„Sprendimas yra atstatyti namą“, – teigė jis.

Anot G. Snežko, dabar bus ieškoma darbų rangovo. „Rangovas turi pažiūrėti, nustatyti, už kokią sumą jis galės padaryti darbus“, – teigė bendrijos pirmininkas. Jo teigimu, dar neaišku, koks bus pasirinktas darbų finansavimo modelis.

Vilniaus miesto savivaldybė vasarį pasiūlė, kad labiausiai nukentėjusi vidurinė namo dalis būtų išardyta ir pastatyta iš naujo, likusioms pastato dalims užtektų remonto.

Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas tuomet teigė, kad sutvarkyti nuo gaisro nukentėjusį daugiabutį Viršuliškėse kainuotų apie 1,2 mln. eurų

Pasak mero, darbai būtų atliekami keturiais etapais. Pirmiausia, būtų išgriaunamos ir išardomos dabartinės konstrukcijos, tai truktų apie keturis mėnesius ir, savivaldybės skaičiavimu, kainuotų beveik 200 tūkst. eurų. 

Antrasis etapas – konstrukcijų atstatymas, stogo, perdangų pastatymas, pirminė šių darbų kaina – apie 620 tūkst. eurų. Trečiasis etapas – inžinerinių tinklų pajungimas, tai kainuoti apie 400 tūkst. eurų.

V. Benkunskas tvirtino, kad pirmieji trys etapai galėtų būti finansuojami savivaldybės, draudimo ir Vyriausybės lėšomis. Paskutinis – butų atstatymo – etapas gali būti paliekamas apmokėti gyventojams.

Du sprogimai ir gaisras Viršuliškėse esančiame daugiabutyje kilo sausio pradžioje, jo metu žuvo du žmonės – nepilnametis ir suaugęs asmuo.  

Kaip skelbė savivaldybė, dėl gaisro be pastogės liko 57 namo gyventojai, dalis jų persikraustė į socialinius būstus. Nelaimės priežastis dar tiriama.

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video