Top Baneris

Nuo birželio – tik su skaidriai dirbančiojo ID

2022 birželio 1 d.
Statybvietė
Pexels nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Birželio 1-ąją baigiasi dviejų mėnesių pereinamasis laikotarpis, kai be asmens identifikavimo kodo (ID) dirbantys statybininkai ir jų darbdaviai nebuvo baudžiami. 

Nuo šiol „Sodros“ informacinėje sistemoje suformuotą skaidriai dirbančiojo ID privalo turėti visi statybvietėje dirbantys žmonės: pagal darbo sutartį ar savarankiškai, mažosios bendrijos vadovai, taip pat komandiruoti į Lietuvą darbuotojai. 

Statybų bendrovės teigia ieškančios būdų tobulinti bei palengvinti beveik du mėnesius galiojančio ID tikrinimą, tačiau abejoja, ar tai mažins šešėlį statybų rinkoje. 

Bendrovės „Eikos statyba“ vadovas Almantas Čebanauskas BNS Plius sakė, kad jos statybvietės dėl reikalavimo nebuvo tikrinamos, o „YIT Lietuvos“ ryšių su visuomene vadovės Akvilės Varanauskienės teigimu, įmonė tikrintojų sulaukė. Šios įmonės darbuotojai, patenkantys į statybvietę, tikrinami rankiniu būdu, įmonėje yra diegiamas automatizuotas darbuotojų tikrinimas. 

Už skaidriai dirbančiojo ID kodo neturėjimą darbuotojas bus baudžiamas  50-150 eurų (už pakartotinį – 150-250 eurų) bauda, o darbdavys – 500-1100 eurų (1100-2550 eurų). 

 

Šaltinis: BNS

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video