Top Baneris

Prestižinio NT rinkos prognozė: pavasarį laukiama nuosaikaus atsigavimo ženklų

2023 sausio 2 d.
NT prognozės 2023
Pasidalykite straipsniu

  • Per 2022-uosius vidutinė prestižinio buto kaina Vilniaus kilo 12 proc. ir siekė 4740 Eur už kv. metrą.
  • Šiuo metu apytiksliai prasideda nuo 4000 eurų už kvadratinį metrą.
  • Sugrįžimą į rinkos aktyvumą prognozuoja nusistovėjus aiškumui dėl ekonominės situacijos, geopolitinės aplinkos ir palūkanų normų.

Pernai sandorių skaičius Vilniaus prestižinių butų pirminėje rinkoje sumažėjo keturis kartus, tačiau plėtotojai išlieka atsargiai optimistiški – šių metų pavasarį rinka gali pradėti rodyti nuosaikaus atsigavimo ženklus. 2022 m. „Darnu Group“ pardavė daugiausiai prestižinių butų Vilniuje ir šiemet planuoja pasiūlyti dar 79 šios klasės objektus, skelbiama įmonės pranešime žiniasklaidai.

Prestižinei klasei priskiriamų butų kainos sostinės pirminėje rinkoje šiuo metu apytiksliai prasideda nuo 4000 eurų už kvadratinį metrą. Įmonės skaičiavimais, per 2022 m. Vilniuje šios klasės butų buvo parduota 76 proc. mažiau. Iš viso sostinėje buvo parduoti 185 tokie butai, kai 2021 m. šis skaičius siekė 760.

„Mes, kaip ir visa rinka, fiksavome pardavimų mažėjimą, ypač kovo mėnesį, kai dominavo nežinia dėl prasidėjusio karo Ukrainoje. Pernai turėjome palyginti ir mažesnį laisvų butų sandėlį, kas taip pat darė įtaką pardavimų apimtims. Nepaisant to, esame nusiteikę optimistiškai – išlaikėme lyderystę ir tarp plėtotojų pardavėme daugiausiai šios kategorijos butų Vilniuje. Šios klasės butai perkami tiek investicijai, tiek gyvenimui – tai likvidus turtas, kuris visada ras savo pirkėją ir išlaikys kainą dėl patrauklios lokacijos, kokybiškos statybos ir mažos pasiūlos rinkoje“, – sako „Darnu Group“ pardavimų vadovė Lina Morkūnienė.

DarnugroupLinaMorkuniene
„Darnu Group“ pardavimų vadovė Lina Morkūnienė

Pernai „Darnu Group“ pardavė 35 proc. visų prestižinės klasės naujų butų Vilniuje. Iš viso klientai įsigijo 65 bendrovės butus, kai 2021 m. jų skaičius siekė 190. Visi parduoti butai – „Darnu Group“ plėtojamame Paupio rajone. Pastarąjį bendrovė vystys ir toliau – šiemet čia planuojami dar keturi nauji etapai, kurių metu rinka pasipildys 79 prestižinės klasės butais.

Sulėtėjimas – laikinas, o kainos turėtų išlikti stabilios

Pasak „Darnu Group“ pardavimų vadovės, nors pirkėjų susidomėjimas vis dar pakankamai aukštas, tačiau jie šiuo metu yra linkę ilgiau priimti galutinį sprendimą arba jį atidėti ateičiai.

Anot jos, prognozuoti nuosaikų pirminės prestižinės klasės butų rinkos atsigavimą galima pavasariui: „Dabar situaciją vis dar riboja geopolitinis ir ekonominis fonas, šaltasis metų laikas ir aukštos energetinių išteklių kainos. Kita vertus, besipildanti butų pasiūla rodo, kad ir kiti vystytojai tiki, jog rinkos sulėtėjimas – laikinas. Apie sugrįžimą į sveiką rinkos aktyvumą galėsime kalbėti, kai nusistovės aiškumas dėl šalies ekonominės situacijos, geopolitinės aplinkos ir palūkanų normų.“

Per 2022-uosius vidutinė prestižinio buto kaina Vilniaus pirminėje rinkoje kilo 12 proc. ir siekė 4740 Eur už kv. metrą. Tikėtina, jog šiemet šioje klasėje išvengsime didesnių kainų korekcijų – jos išliks panašiame lygyje. 

„Iš vienos pusės kainą spaudžia augančios palūkanų normos, vis dar aukšta infliacija ir neapibrėžtumas dėl aplinkos. Iš kitos pusės šiuos kainos mažėjimo veiksnius atremia aukštos klasės butų pasiūlos trūkumas, išaugę statybų kaštai ir nuolatinė Vilniaus plėtra. Gyventojų sostinėje daugėja, poreikis kokybiškam gyvenimui auga, tačiau prestižinės klasės objektų pasiūla sostinėje yra ribota. Todėl šios klasės butai visada išlaiko aukštą likvidumą. Tiek mes, tiek ir kiti didieji plėtotojai turi galimybių laukti, kol laisvi butai atras savo pirkėjus“, – sako ji.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video