Top Baneris

NT rinkos laukia pokyčiai: prognozuojami neaktyvūs metai, kainų korekcijos

2022 kovo 2 d.
vilnius dronas butai
Vilnius (BNS nuotr.)
Pasidalykite straipsniu

Dėl Rusijos karinės invazijos į Ukrainą Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos šiemet laukia pokyčiai, metai bus neaktyvūs – gali būti mažiau įsigijimų, dėl žaliavų trūkumo gali strigti statybos, sako ekonomistai. 

„Aktyvumo prasme nekilnojamojo turto srity bus labai neaktyvūs metai. Neapibrėžtumo sąlygomis polinkis įsigyti nekilnojamojo turto, prisiimti ilgalaikius įsipareigojimus tikrai turėtų kristi“, – trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komitete pareiškė bendrovės „INVL Asset Management“ ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė. 

„Neatmesčiau ir to, kad galima nedidelė nekilnojamojo turto kainų korekcija“, – pridūrė ji. 

Tuo metu SEB ekonomistas Tadas Povilauskas spėja, kad žaliavų trūkumas statybų rinką gali pristabdyti. 

„Armatūros pagrindinė rinka yra Rusija, Ukraina ir Baltarusija. Didžioji dalis armatūros ir kitų metalų, kurie naudojami statybose, atkeliauja iš šių trijų šalių, tai kai kalbame apie nekilnojamąjį turtą, statybas, tai čia net ne kainų klausimas, o tiekimo kiekių. Kiek alternatyvių kanalų būtų, kas bus, jeigu nutruks tiekimas iš šių šalių? Kokią įtaką apskritai gali turėti statybų rinkai“, – svarstė jis.  

Centrinio banko vadovas Gediminas Šimkus komitete teigė nenorintis „skubėti su toli siekiančiomis išvadomis nekilnojamojo turto rinkoje“. 

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) prezidentas Mindaugas Statulevičius anksčiau teigė, kad kol kas sunku nuspėti tiesioginį karinio konflikto poveikį nekilnojamojo turto rinkai.

2014 metais, kai vyko Krymo aneksija, Lietuvos nekilnojamojo turto rinkoje buvo matoma stagnacija.

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]
Conteh

 

Šaltinis: BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video