Top Baneris

NT rinka: šalies didmiesčiuose būstai ir toliau brangsta

2016 lapkričio 9 d.
Vilniuje sparčiau augo senos statybos butų kainos<br>(SA archyvo nuotr.)
Vilniuje sparčiau augo senos statybos butų kainos
(SA archyvo nuotr.)
Pasidalykite straipsniu

„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2016 metų spalio mėnesio reikšmė išaugo 0,3 proc. Bendras butų kainų lygis Lietuvos didmiesčiuose per pastaruosius 12 mėnesių ūgtelėjo 5 proc. (2016 metų rugsėjį metinis augimas sudarė 4,8 proc.)

2016 metų spalio mėnesį sostinėje užfiksuotas 0,3 proc. butų kainų augimas, ir vidutinė kvadratinio metro kaina pasiekė 1 403 eurų (+4 eurų kv. m). Per metus butų kainos Vilniuje augo 6,1 proc., о nuo pastarojo žemiausio kainų lygio, kuris buvo pasiektas 2010 metų gegužę, jos yra išaugusios 21,5 proc. (+249 eurai už kv. m). Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose spalio mėnesį atitinkamai užfiksuotas 0,5 proc., 0,3 proc. ir 0,1 proc. butų kainų augimas, o vidutinė kvadratinio metro kaina atitinkamai pakilo iki 980 eurų (+5 eurai už kv. m. ), 1 007 eurai (+3 eurai už kv. m) ir 591 euras (+1 euras už kv. m). Panevėžyje kainų pokyčių nebuvo užfiksuota: čia vidutinė kaina liko tokia pati kaip ir prieš mėnesį – 552 eurai už kv. m.

Per pastaruosius dvylika mėnesių butų kainos augo visuose šalies didmiesčiuose: Vilniuje – 6,1 proc., Kaune – 4,1 proc., Klaipėdoje – 2,4 proc., Šiauliuose – 5,2 proc. ir Panevėžyje – 4,1 proc.

„Žvelgiant į pastarųjų dvylikos mėnesių statistiką, matyti, kad šalies didmiesčiuose auga tiek naujos, tiek senos statybos butų kainos. Nors skirtingų būsto segmentų kainų pokytis yra panašus, tačiau stebimi ir tam tikri skirtumai. Išanalizavus aktyviausius šalies didmiesčius, matyti, kad Vilniuje sparčiau augo senos statybos butų kainos, o Kaune ir Klaipėdoje – naujos statybos butų“, – kalbėjo „Ober-Haus“ Vertinimo ir rinkos tyrimų departamento vadovas Saulius Vagonis.

Per pastaruosius dvylika mėnesių Vilniuje senos statybos butai brango 7,6 proc., o naujos statybos – 5,5 proc. Tuo tarpu Kaune ir Klaipėdoje per tą patį laikotarpį senos statybos butų kainos išaugo atitinkamai 4,0 proc. ir 2,1 proc., o naujos statybos – atitinkamai 5,1 proc. ir 2,8 proc. Pastaruosius trejus metus itin sparčiai augusi naujos statybos butų pasiūla Vilniuje lėmė ir nuosaikesnį tokio būsto kainų augimą, tuo metu Kaune ir Klaipėdoje naujos statybos butų pasiūlos augimas nėra toks spartus ir tarp plėtotojų nejaučiama tokia didelė konkurencija kaip šalies sostinėje.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video