Top Baneris

NT projektas ieškantiems būsto pajūryje

2018 balandžio 4 d.
„Marių verandos“
„Marių verandos“. „Inreal“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Pervalkos centre, ant Kuršių marių kranto, užbaigtas 1–2 aukštų namų kompleksas su mansardomis, kuriuose įrengti 26 įvairaus dydžio būstai. „Marių verandos“ yra septintas užbaigtas „Inreal“ grupės projektas Kuršių nerijoje. Investicijos į jį siekia 3,4 mln. eurų.

„Tai – prestižinio būsto objektas, atspindintis mūsų filosofiją – vystyti išskirtinius nekilnojamojo turto objektus išsaugant Lietuvos pajūrio architektūros savitumą ir unikalią gamtą. Džiaugiamės, kad „Marių verandos“ greitai pelnė klientų simpatijas – beveik visi butai nupirkti dar statybų metu, laisvų liko vos du“, – pasakojo „Inreal“ direktorius Gediminas Pruskus.

„Marių verandų“ pastatams suteikti senųjų Kuršių nerijos kaimų vardai – Nagliai, Smiltynė, Agila ir Pilkopė – šių kaimų gyventojai bėgdami nuo slenkančio smėlio rado savo namus Pervalkoje.

Gintaras Prikockis

Gintaras Prikockis.

Projekto architektas Gintaras Prikockis pasakoja, kad „Marių verandų“ idėja yra susijusi su Neringos architektūros raidos istorija. XIX a. viduryje pusiasalio grožį atrado vokiečių dailininkai, per kuriuos susižavėjimu Kuršių nerijos gamta „užsikrėtė“ Rytprūsių ir Vokietijos gyventojai, įpratę čia leisti savo atostogas. Poilsiautojai įnešė kurortinės kultūros, romantizmo, estetikos, gausaus dekoro ir spalvingumo indėlį į Neringos architektūros raidą.

„Viliodami užsienio poilsiautojus neringiškiai prie kuklių savo namelių pristatydavo puošnias, gausiai dekoruotas verandas, kuriose apgyvendindavo svečius. Tokia buvo ir šio „Marių verandų“ projekto vizualinė idėja – paprastas, pilkšvas, neutralių atspalvių namas su dvišlaičiu stogu ir puošniomis, linksmomis, spalvingomis verandomis. Tik šiame projekte veranda įgavo modernesnę transformaciją“, – idėją aiškina architektas.

37 arų „Marių verandų“ teritorija yra uždara, aptverta Neringos mažajai architektūrai būdinga medine tvorele. Teritorijoje įrengta vaikų žaidimo aikštelė, iki marių vedantys takeliai iš trinkelių bei aikštelė automobiliams.

„Inreal“ inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video