Top Baneris

NT plėtotojai nusipelnė BREEAM „Excellent“ sertifikato

2018 kovo 7 d.
komercinio turto rinka, „DC PIER“
Pasidalykite straipsniu

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „M.M.M. projektai“ Vilniuje, Saltoniškių g. 7, vystomam verslo komplekso pirmajam pastatui DC PIER suteiktas BREEAM „New Construction Excellent“ galutinis sertifikatas – pirmasis toks Lietuvoje ir vos antrasis Baltijos šalyse. Šiuo sertifikatu įvertinamas pastato poveikis aplinkai, naujų technologijų naudojimas ir infrastruktūros pritaikymas darbuotojų gerovei.

„Gautas BREEAM „New Construction Excellent“ sertifikatas – puikus mūsų šalies lyderystės vystant aukščiausios klasės pastatus įrodymas, parodantis viso Lietuvos nekilnojamo turto ir statybos sektoriaus brandą. Svarbu, kad Lietuvos nekilnojamo turto plėtotojams varžantis dėl vis aukštesnių pasiekimų tvarumo srityje, laimi visi, o ypač pastatų nuomininkai ir aplinkinės bendruomenės“, – sako įmonės „M.M.M. projektų“ generalinė direktorė Natalija Monkevičienė.

s7 breeam 3

Vilniaus Žvėryno mikrorajone iškilusiame DC PIER verslo centre įsikūrė „Danske“ banko Globalių paslaugų centro biuras. Iš viso Saltoniškių g. 7 vystomame verslo komplekse planuojama pastatyti keturis biurų pastatus – jau paskelbta, kad viename jų įsikurs ryšių operatorius „Telia“, kituose dviejuose – „Danske“ banko padaliniai.

„Vesta Consulting“ įkūrėjas ir BREEAM akredituotas konsultantas Evaldas Savickis prie Saltoniškių g. 7 verslo komplekso plėtotojų komandos prisidėjęs nuo pat projekto pradžios, sakė, jog tai vienas iš retų atvejų, kai verslo komplekso pirmojo pastato projektiniai sprendiniai buvo įvertinti Very Good pirminiu sertifikatu, o statybos eigoje įgyvendinus papildomus tvarumo kriterijus, verslo centras už realizaciją apdovanotas BREEAM New Construction galutiniu (angl. „Final“) sertifikatu su aukštesniu įvertinimu – Excellent. Paprastai būna atvirkščiai, kai statybų metu nerealizuojami projektiniai sprendiniai. Tai tik patvirtina, kad projektą įgyvendino gera komanda – aukštų tikslų siekiantis statytojas, motyvuoti projektuotojai ir patyręs bei reiklus generalinis rangovas.

s7 breeam 4

Suteikdami BREEAM New Construction sertifikatą, auditoriai įvertina daugiau nei 60 tvarumo aspektų. Vertinant DC PIER pastatą dėmesys buvo atkreiptas į atsakingai pagamintų ir žmogui sveikų medžiagų panaudojimą, statybinių atliekų rūšiavimą, 40 proc. mažesnį nei tokio tipo pastatuose įprasta energijos poreikį, taip pat į atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimą. Naujajame verslo centre išskirtinai mažas ir vandens suvartojimas – per pusę mažiau negu panašiuose pastatuose. Taip pat įvertintas akustinis komfortas, moderni oro vėdinimo ir drėkinimo sistema, natūralios šviesos kiekis darbo vietose, socialiniai patogumai tiek pačiame pastate, tiek ir greta jo, taip pat infrastruktūra dviratininkams ir elektrinio transporto naudotojams.

Didelė reikšmę BREEAM vertintojai skiria socialiniams aspektams: darbuotojų gerovei, taip pat vertei, sukuriamai bendruomenėms, saugiai ir patogiai prieigai visiems transporto dalyviams. Saltoniškių g. 7 verslo kompleksas suprojektuotas virsti bendruomenių traukos centru – kuriamos atviros erdvės, kurias vienija vandens, miško ir kalvos tematikos.

s7 breeam 2

Saltoniškių g. 7 verslo kvartalo plėtotojų komanda: statytojas – UAB „M.M.M. projektai“, projektuotojai – ARCHINOVA, Arrow, A2SM, generalinis rangovas – įmonė „Mitnija“, BREEAM akredituotas konsultantas – įmonė „Vesta Consulting“.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video