Top Baneris

NT plėtotojai: būstai komercinėse patalpose – statybų reglamentavimo tvarkos pasekmė

2016 lapkričio 17 d.
Mindaugas Statulevičius. LNTPA nuotr.
Mindaugas Statulevičius. LNTPA nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) atstovai netruko sureaguoti į praėjusią savaitę Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus išsakytus kaltinimus, esą nesąžiningi NT plėtotojai, parduodami būstus rekreacinės ar administracinės paskirties pastatuose, apeina įstatymais nustatytus daugiabučiams keliamus didesnius reikalavimus, sykiu grubiai pažeidžia Vilniaus miesto Bendrojo plano reikalavimus.

Sostinės meras paskelbė kreipęsis į prokuratūrą dėl galimo sukčiavimo ir viešojo intereso pažeidimo, nustačius bent 12 atvejų, kai statytojai, gavę leidimus statyti viešbučius ar poilsio namus, vilniečiams pasiūlė įsigyti butus be reikiamos infrastruktūros arba su infrastruktūra kaimynų sąskaita. Sostinės mero nuomone, mieste klesti apgaulingų statybų verslas, kurį būtina sustabdyti.

Susitikę su sostinės valdžios atstovais, NT plėtotojai mėgino atremti jiems mestus kaltinimus. „Dabar susiklosčiusi situacija, mūsų akimis, nėra teisinga. Viešų kaltinimų nesąžiningumu parduodant būstą susilaukė vystytojai, kurie veikė pagal visus galiojančius įstatymus ir sąžiningai elgėsi su savo pirkėjais. Akivaizdu, kad rinkoje atsiranda įvairių piktnaudžiavimų, bet mes negalime sutikti, kai nesąžiningi ir teisėtai veikę NT plėtotojai viešai suplakami į vieną“, – sako LNTPA direktorius Mindaugas Statulevičius.

Susitikime aptartas dabar galiojantis statybų reglamentavimas ir kontrolės procedūros, kuomet negyvenamosios paskirties projektuose parduodamas būstas. „Siūlyti tokias patalpas leido dabar galiojantis reglamentavimas, dėl ko rinkoje atsirado naujų produktų – pigesni būstai ar patalpos, skirtos nuomos verslui. Asociacija trečius metus organizuoja šviečiamuosius seminarus, kuriuose detaliai vartotojams aiškina apie skirtingą būsto paskirtį. Visuomet esame pasiruošę dalyvauti diskusijoje su miesto atstovais, profesine bendruomene ir prisidėti tobulinant dabar galiojantį reglamentavimą, kad tokių nesusikalbėjimų ateityje pavyktų išvengti“, – sako LNTPA direktorius.

LNTPA inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video