Top Baneris

NT brokerių išradingumas – pavydėtinas

2016 rugpjūčio 19 d.
pexels.com nuotr.
pexels.com nuotr.
Pasidalykite straipsniu

„Ieškau buto jūsų name“, „Jauna šeima pirktų butą jūsų name“ ir panašūs skelbimai prie daugiabučių namų laiptinių jau seniai nebestebina gyventojų. Tačiau, jei susidomėjote skelbimu „Ieškome buto ambasadai“ ir paskubėjote įsigyti butą su mintimi jį tuoj pat perparduoti ar išnuomoti ambasadoriams, galite gerokai nusivilti. Tikėtina, kad tai dar vienas nekilnojamojo turto (toliau – NT) brokerių triukas, siekiant paskatinti pirkėjus įsigyti jų pardavinėjamus objektus.

Lietuvos nekilnojamojo turto agentūrų asociacija (LNTAA) pastebi, kad ir NT portaluose daugėja melagingų, tikrovės neatitinkančių skelbimų.

„Skelbimuose nurodomos mažesnės kainos, prirašoma nesamų būsto privalumų arba dar geriau, pridedama neegzistuojančio būsto nuotraukų. Paskambinus brokeris paaiškina, neva šis būstas kaip tik šiandien jau parduotas, tačiau jis galėtų parodyti labai panašų kitą variantą. Brokeriai neriboja fantazijos ir daug visko prigalvoja, kad tik pritrauktų klientą. Yra įvairių šio darbo metodų, tik svarbu, kad jie neprasilenktų su sveiku protu ir elementaria etika“, – sakė LNTAA direktorius Rimas Kirdulis.

Siekiant kelti brokerių profesijos prestižą, NT brokeriai pradėti sertifikuoti, taip pat specialistų abejotiną elgesį pradėjo vertinti specialiai tam įkurta LNTAA etikos komisija. Jos pirmininkas Viktoras Račkovskis teigia, kad skundų dėl neetiško kolegų elgesio komisija gauna nuolat: „Į tai, kad skundų netrūksta, mes žiūrime pozityviai. Vadinasi, netrūksta sąžiningų brokerių, kurie nelieka abejingi kolegų neetiškam elgesiui ir padeda sistemai valytis iš vidaus. Sėkmingas brokeris – tai išsilavinęs, sumanus ir geras pardavėjas. NT pardavimo rinkoje konkurencija didžiulė, o riba tarp gudraus ir neetiško elgesio labai slidi. Mūsų tikslas ir yra stebėti, kad brokeriai tos ribos neperžengtų“.

Kiekvienas LNTAA narys stodamas į asociaciją įsipareigoja laikytis etikos kodekso. Vieni svarbiausių įsipareigojimų – nemeluoti ir nežeminti kitų kolegų, t. y. nediskutuoti su klientais apie kitus brokerius ir jų darbą.

„Pavyzdžiui, yra buvęs ne vienas atvejis, kai brokeris, pamatęs kito kolegos parduodamą patrauklų objektą, pagal iš registrų centro gautą informaciją susiranda savininkus, susisiekia su jais, pripasakoja apie brokerį visokiausių dalykų ir pasiūlo, nutraukus turimą sutartį, pasirašyti naują su juo. Šiuo atveju, tai akivaizdžiai neetiškas brokerio elgesys“, – pasakojo V. Račkovskis.

Skundus komisijai gali teikti patys brokeriai, susidūrę su neetišku kolegų elgesiu. Nesąžiningus brokerius gali apskųsti ir tretieji asmenys – įmonės ar fiziniai asmenys per brokerius pardavinėjantys ar perkantys nekilnojamąjį turtą.

Pasak V. Račkovskio, dažnai fiziniai asmenys rašydami skundą tiesiog tikisi padaryti spaudimą brokeriams, kad būtų sumažintas komisinis mokestis ar palengvintos kitos sutarties sąlygos. Tačiau tokiais atvejais besiskundžiantiems tenka nusivilti.

Komisija posėdyje nagrinėja kiekvieną situaciją ir remdamasi asociacijos priimtu etikos kodeksu asociacijos valdybai pateikia išvadas. NT brokeris už etikos kodekso nepaisymą gali būti įspėtas, o už grubius pažeidimus išmestas iš asociacijos. LNTAA priklauso 21 nekilnojamojo turto agentūra, kuriose dirba apie 750 brokerių.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video