Top Baneris

NT aukcione – objektų už 21 mln. eurų

2017 gegužės 4 d.
Bendrovės „Newsec“ nuotr.
Bendrovės „Newsec“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Gegužės 3 dieną prasidėjo registracija į šeštąjį nekilnojamojo turto (NT) aukcioną, kuriame bus parduodamas valstybės valdomai energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“ priklausančios bendrovės „NT Valdos“ veikloje nenaudojamas nekilnojamasis turtas. Birželio 5 dieną vyksiančiame aukcione bus siūloma įsigyti 28 objektus įvairiuose šalies miestuos. Jų bendra pradinė kaina siekia daugiau nei 21 mln. eurų be PVM.

Prognozuojama, kad NT pirkėjai turėtų atkreipti dėmesį į reikšmingiausią šiame aukcione siūlomą objektą – Klaipėdoje, Liepų g. 64, esančią administracinę-gamybinę bazę (du administraciniai-gamybiniai pastatai (3 600–5 600 kv. m) su sandėliais ir garažais – iš viso daugiau nei 14 000 kv. m). Šios bazės pradinė kaina – 4,4 mln. Eur be PVM.

Aukcioną organizuoja „Lietuvos energijos“ grupės įmonė „NT Valdos“, bendradarbiaudama su tarptautine nekilnojamojo turto konsultacijų bendrove „Newsec“.

„Parduodama nenaudojamą turtą, „Lietuvos energija“ toliau grynina veiklą, mažina grupės sąnaudas ir siekia didesnio efektyvumo. Kaip ir prieš tai įvykusiuose aukcionuose, tikimės aukciono dalyvių aktyvumo ir konkurencinių siūlymų. Tuo tarpu už nenaudojamą turtą gautas lėšas planuojame nukreipti energetikos projektų finansavimui“, – teigia „Lietuvos energijos“ Finansų ir iždo direktorius Darius Kašauskas.

„Dauguma šio aukciono objektų yra geros būklės – suremontuoti. Turtas funkcionuojantis ir nuolat prižiūrimas, todėl puikiai tinka investicijai. Dalis jo yra išnuomota“, – patikslino „Newsec“ Tarpininkavimo grupės vadovė Jurgita Šilaikytė.

Pasak aukciono organizatorių, šįkart dėmesio turėtų sulaukti ir pirmąkart aukcione parduodami du gyvenamieji butai: Pakalnės g., Lentvaryje (53,33 kv. m už 26 tūkst. Eur be PVM) ir J.Tiškevičiaus g., Trakų Vokėje (46,18 kv. m už 18 tūkst. Eur be PVM).

Taip pat aukcione bus siūloma įsigyti veikiančių viešbučių, poilsiaviečių, investicinių projektų, kuriuos naujieji savininkai galėtų vystyti ar rekonstruoti. Bus siūloma įsigyti ir administracinių – gamybinių pastatų įvairiuose miestuose. Daugiausiai NT objektų siūloma Klaipėdos (8) ir Vilniaus rajonuose (7).

Pasak J. Šilaikytės, aukciono procedūra – nesudėtinga, nusistovėjusi per ilgą laiką, preliminarios pirkimo – pardavimo sutartys su laimėtoju pasirašomos iškart po aukciono. „Vis daugiau pirkėjų perka NT objektus už 10 proc. didesnę kainą nelaukdami aukciono per išankstinį pirkimą. Tai aukciono dalyviams patrauklu tuo, kad leidžia sutaupyti laiko ir garantuoja, kad norimas NT objektas atiteks būtent jiems“, – sakė „Newsec“ ekspertė.

Pernai ir šių metų kovo mėnesį įvykusiuose penkiuose „NT Valdų“ aukcionuose buvo parduoti 34 NT objektai už daugiau nei 7,0 mln. Eur su PVM. Šis tiesioginėje veikloje nenaudojamas „Lietuvos energijos“ NT parduodamas siekiant didinti energetikos įmonių grupės veiklos efektyvumą.

Aukcione siūlomų NT objektų sąrašą galima rasti čia.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video