Top Baneris

Novatoriški natūralios šviesos sprendimai – patogiam ir ekonomiškam gyvenimui

2017 kovo 15 d.
Pasidalykite straipsniu

Šiuolaikiniai gyvenimo kokybės standartai kelia itin aukštus natūralaus patalpų apšvietimo reikalavimus. Juk nuo to priklauso ne tik žmogaus savijauta, bet ir jo produktyvumas. Pastaruoju metu statyboje vis labiau populiarėja įvairios natūralios šviesos sistemos, užtikrinančios kokybišką ir komfortišką patalpų apšvietimą.

Plačios pritaikymo galimybės

Vienas stambiausių tokios produkcijos gamintojų – pasaulinio garso vokiečių kompanija „Lamilux Heinrich Strunz GmbH“ – natūralaus patalpų apšvietimo sprendimų srityje derina technologijų pažangą ir estetinę išraišką.

Daugiau kaip 60 metų patirtį šioje veikloje turinčios įmonės gaminamos aukščiausios kokybės natūralaus apšvietimo sistemos „Lamilux“ iš stiklo, akrilinio stiklo, daugiasluoksnio polikarbonato, aliuminio ir armuoto plastiko šiandien gerai žinomos ne tik Europoje, bet ir už jos ribų.

Architektai, inžinieriai, projektuotojai ir statybininkai „Lamilux“ sistemas pasitelkia ir pramoninių ar administracinių objektų, ir gyvenamųjų namų statybai. Plataus „Lamilux“ asortimento gaminių serijoje – įvairios paskirties plokščiųjų stogų elementai, pradedant kupoliniais švieslangiais, šviesos takeliais, baigiant originaliomis skaidriosiomis stogų konstrukcijomis.

Tinkami net arktinėms sąlygoms

Užtikrinti, kad į patalpas patektų optimalus dienos šviesos srautas – tik viena svarbių šių produktų funkcijų. Kompanija taip pat yra ištobulinusi sudėtingą „Lamilux“ „CI-Control“ automatizavimo ir valdymo techniką, skirtą dūmams bei šilumai iš patalpų šalinti, taip pat natūralios ventiliacijos bei apsaugos nuo saulės sistemas.

Kadangi stogai ir jų komponentai nuolat veikiami įvairių gamtos reiškinių, ypatingas dėmesys skiriamas „Lamilux“ natūralios šviesos sistemų stabilumui ir tvirtumui užtikrinti.

Atsparios smūgiams, vėjui, sniego apkrovoms ir kritinės temperatūros poveikiui „Lamilux“ stiklo konstrukcijos tinkamos naudoti net ir arktinėmis klimato sąlygomis.

Gamintojas gali pasiūlyti bet kokių matmenų ir skaidrumo nuo ultravioletinių spindulių apsaugotas konstrukcijas. Be to, 3D formatu pateikiamos produktų išklotinės – puiki galimybė dirbantiesiems BIM (pastatų informacinio modeliavimo) metodu personalizuoti juos pagal individualų poreikį ir pritaikyti įvairios paskirties, skirtingo architektūros stiliaus pastatams.

Kai kurie gaminiai neturi analogų

Oficialaus „Lamilux Heinrich Strunz GmbH“ atstovo Lietuvoje – bendrovės „Serfas“ – produkto vadybininkas Mantas Kaselis akcentavo, kad viena prioritetinių gamintojo sričių – naujovės, užtikrinančios aukštus „Lamilux“ produktų energinio efektyvumo parametrus: „Daugelis tokių konstrukcijų gamintojų, kalbėdami apie šilumines produkto ypatybes, deklaruoja tik kokius nors pavienius parametrus, tačiau, visą gaminį vertinant bendrai, jo parametrai gali būti gerokai prastesni. O „Lamilux“ gamintojas deklaruoja ir viso gaminio, ir atskirų jo dalių parametrus. Aukštomis šilumos ypatybėmis pasižymi ir produkto kupolas, ir pagrindas, ir ypač jungiamosios dalys, visi skaičiavimai atliekami griežtai pagal europinius reikalavimus“.

Pasyviojo namo standartus atitinkančios „Lamilux“ stiklo konstrukcijos „PR 60 Energysave“ ir kupolinis švieslangis „FE Energysave“ yra pirmieji tokio pobūdžio gaminiai, Vokietijos pasyviųjų namų instituto (Passivhaus Institut) sertifikuoti pagal „phA Advanced Component“ klasę.

 RĖMĖJO TURINYS 

Straipsnis paskelbtas elektroniniame žurnale „SA energiškai efektyvus pastatas“, 2017 / 1.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video