Top Baneris

Nesudėtingo statinio statybos kurorte – tik su leidimu

2017 rugsėjo 20 d.
Pasidalykite straipsniu

Diskusijas teisėtai ar ne Palangos paplūdimyje buvo įrengtas viešasis tualetas keičia tokias statybas ateityje uždrausiantis teisės aktas.

Pirmos grupės nesudėtingam statiniui (iki 50 kv. m ploto ir 5,5 m aukščio) statyti kurorte ir naujiems nuotekų valyklų ir kaupimo rezervuarams (5 kub. m per parą ir mažiau) statyti nuo naujųjų metų taps privalomas statybą leidžiantis dokumentas. Tokie reikalavimai numatyti aplinkos ministro Kęstučio Navicko pakeistame statybos techniniame reglamente.

Žadama, jog STR pakeitimas leis griežčiau kontroliuoti nuotekų valymo įrenginių ir pirmos grupės nesudėtingų statinių kurortuose statybą Diskusijas teisėtai ar ne Palangos paplūdimyje buvo įrengtas viešasis tualetas keičia tokias statybas ateityje uždrausiantys teisės aktai.
Pirmos grupės nesudėtingam statiniui (iki 50 kv. m ploto ir 5,5 m aukščio) statyti kurorte ir naujiems nuotekų valyklų ir kaupimo rezervuarams (5 kub. m per parą ir mažiau) statyti nuo naujųjų metų bus privalomas statybą leidžiantis dokumentas. Tokie reikalavimai numatyti aplinkos ministro Kęstučio Navicko pakeistame statybos techniniame reglamente (STR).

Žadama, jog toks STR pakeitimas leis griežčiau kontroliuoti nuotekų valymo įrenginių ir pirmos grupės nesudėtingų statinių kurortuose statybą: tokie statiniai būtų statomi tik parengus supaprastintą statybos projektą ir patikrinus kompetentingoms institucijoms.

Kita po Naujųjų metų įsigaliosianti naujovė palanki aktyviems miestiečiams, mat kartu su išduotu statybą leidžiančiu dokumentu informacinėje sistemoje „Infostatyba“ bus skelbiamas ir pateiktas statinio projektas. Toks afišavimas palengvins visuomenei ir suinteresuotiems asmenims susipažinimą su planuojamomis statybomis.

Dar vienas minėtojo STR pakeitimas įsigaliojo jau šiandien, rugsėjo 20-ąją. Nuo šiol užbaigiant statybą Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai bus galima pateikti geriamojo vandens kokybės tyrimus, atliktus ne tik akredituotose laboratorijose, kaip buvo iki dabar, bet ir turinčiose teisę atlikti tokius tyrimus laboratorijose, arba užregistruoto požeminio vandens gręžinio, skirto apsirūpinti geriamuoju vandeniu, paso kopiją. Ši nuostata yra gerokai lankstesnė, nes praplečia galimybes pasirinkti geriamojo vandens kokybės įrodymo būdą.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video