Architektai, interjero dizaineriai ir dizaino entuziastai, rugsėjo 27–28 dienomis susitikime parodoje SUPERNAMAI 2024! Ypatingas dėmesys laukia architektų ir interjero dizainerių – interjero erdvėje dalyvių lauks diskusijos su įvairiais specialistais.
Paroda skirta visiems, besidomintiems gyvenamajam būstui ar viešosios paskirties pastatui skirta atsinaujinančia energetika, išmaniosiomis sistemomis ir vidaus įrengimu. Tai renginys, kuriame dalyviai iš Lietuvos ir užsienio pristatys inovatyvius sprendimus.
Beje, kauniečiams siūlome nemokamą pavežimą Kaunas–Vilnius–Kaunas.
Darbo aplinkos įtaka produktyvumui
Panašu, kad dar ne visi darbdaviai ar projektuotojai atsižvelgia į asmeninius darbuotojų poreikius projektuodami darbo erdves. O galbūt kai kurie, ypač savo jėgomis įsirengiantys namuose darbo zoną, nėra pakankamai įsigilinę į kokybiškos erdvės kūrimą. Nesutinki? Padiskutuokime! Paskutinį rugsėjo savaitgalį iškelsime itin svarbų darbo aplinkos projektavimo klausimą – kaip kurti adaptyvią darbo erdvę?
Darbo aplinkoje praleidžiame daugiau nei trečdalį dienos, tačiau toli gražu ne visi atsižvelgia į tai, kad ji yra ypač svarbus rodiklis produktyvumui. Moksliniai tyrimai vienareikšmiškai teigia, kad produktyvumas priklauso ne nuo nudirbtų valandų skaičiaus, o darbuotojo emocinės jausenos, fizinės būsenos, komforto, asmeninių poreikių tenkinimo ir kt.
Universali, kintanti ir adaptyvi – taip galima būtų apibūdinti šiuolaikinę darbo vietą. Nuo konkrečios lokacijos keitimo, dizaino iki individualių darbuotojų poreikių. Įveikus pandemijos iššūkius, smarkiai pakito darbo vietos suvokimas, ir nors nemažai darbdavių yra linkę sugrįžti į biurus, visgi tendencija rodo, kad tradicinis biuras – pasenusi koncepcija, netinkanti moderniam žmogui. Nuo šiol žmogus, jo poreikiai ir prisitaikymas prie jų – dėmesio centre.
Diskusijos „Adaptyvi darbo erdvė“
Lieka tik klausimas – kaip sukurti tokią darbo erdvę, kuri atlieptų tvarumo principus, universalumą ir būtų pritaikyta įvairiems poreikiams? Įsiklausymas į žmogaus poreikius ir erdvės suvokimas reikalauja nestandartinio dizaino požiūrio ir sprendimų. Transformuojamos erdvės, skirtos įvairaus darbo pobūdžiui – nuo komandinio, neformalaus bendravimo iki individualaus, patalpos, skirtos poilsiui ir produktyvumo skatinimui (žaidimams, kūrybingumui ugdyti), taip pat suteikia didelį pasitenkinimą aplinka ir skatina geresnius darbo rezultatus. O lankstus ir unikalus požiūris į darbo valandas ar net tradicinę vietą (stalą ir kėdę) gali atverti daugiau galimybių kurti unikalią, adaptyvią darbo erdvę.
„Adaptyvi darbo erdvė: biuras individualiems poreikiams“ – rugsėjo 27 d. 16 val.
Pašnekovai:
Egle Dimaitytė-Vainermanė, studijos „CREATIVE OPS“ partnerė ir architektė
Vadim Babij, architektų biuro „DO Architects“ partneris ir architektas
Elena Lukaševič, „El5studio“ interjero dizainerė
„Adaptyvi darbo erdvė: produktyvus darbas namuose“ – rugsėjo 28 d. 14 val.
Pašnekovai:
Eglė Prunskienė, studijos „PRUSTA“ architektė ir interjero dizainerė
Irma Skruibiene, psichologė, psichoterapeutė, tinklaraščio „Namų terapija“ kūrėja
Elena Lukaševič, „El5studio“ interjero dizainerė
Diskusijų metu su specialistais aptarsime:
- Šiuolaikinė darbo erdvė: universali, kintanti ir „adaptyvi“
- Išplanavimas, estetika ir individualūs darbuotojų poreikiai;
- Erdvės suvokimas keičiantis tradicinio biuro sampratai;
- Komfortas ir nestandartiniai, originalūs sprendimai;
- Kaip sukurti darbo erdvę, kuri atlieptų tvarumo principus, universalumą ir būtų pritaikyta įvairiems poreikiams?
Kviečiame dalyvauti!
Laikas: 2024 m. rugsėjo 27 d. 16 val.
Laikas: 2024 m. rugsėjo 28 d. 14 val.
Vieta: LITEXPO (Laisvės pr. 5, Vilnius).
Registracija paspaudus nuorodą
Dalyvavimas nemokamas, tačiau registracija yra būtina. Registruotis galima vienai ar abiems diskusijoms.