Jo paskirtis – užtikrinti pagrindinę termoizoliaciją ir savotišką amortizaciją, nes sluoksnis prisitaiko prie lokalių sienos nelygumų. Pavieniai nelygumai priglunda ir įsispaudžia minkštame sluoksnyje, šitaip nedarydami jokio poveikio išorės paviršiaus lygumui.
Dvitankėms plokštėms tvirtinti reikia mažiau tvirtinimo elementų, palyginti su daugiasluoksnio šiltinimo sistema. Novatoriškos ROCKWOOL plokštės VENTI MAX yra sukurtos ir skirtos būtent ventiliuojamiesiems fasadams šiltinti. Tinkuojamiesiems fasadams naudojamos kitokio tipo, bet irgi dvitankės plokštės.
Nelygios sienos – dažna problema
Senų daugiabučių fasadai lygumu nepasižymi, tad dažnai statybininkams kelia papildomų rūpesčių. Nelygumus mėginama ištaisyti naudojant profilius ar medinius tašus, ieškoma ir kitokių sprendimų. Pavyzdžiui, termoizoliacinės medžiagos klijuojamos skirtingais klijų sluoksniais, bet tuomet klijų išeiga būna labai didelė, o kartu didėja ir sąmata. Bėdų kelia ir smeigės, nes dėl nelygumų prireikia pirkti kitokias, negu buvo numatyta pirminiame variante, neįvertinus galimų keblumų. Atsiranda ir kitokių problemų, kurias statybininkai vienaip ar kitaip išsprendžia. Tačiau specialistai abejoja, ar parinkus ne patį tinkamiausią sprendimą ateityje nekils problemų, ar neskilinės fasadas, neatsiras kitokių defektų.
„Ventiliuojamuosiuose fasaduose su nelygumais lengviau susitvarkyti – vietomis termoizoliacinė medžiaga, dažniausiai mineralinė vata, tiesiog paspaudžiama. Tačiau čia gali kilti kitų problemų. Antai projektuotojai bus numatę, kad termoizoliacijos storis turi būti 20 centimetrų, o suspaudus vatą lieka 19 centimetrų storio ar dar plonesnis sluoksnis. Buvo ne vienas atvejis, kai panašius dalykus užfiksavo statybų techniniai prižiūrėtojai. Kai kuriais atvejais geriau kiek paspausti mineralinę vatą lyginant sienas, negu palikti tarpus“, – pasakojo A. Buska.
Jis priminė, kad renkantis termoizoliacines medžiagas būtina atsižvelgti į jų naudojimo galimybes, ilgaamžiškumą, ypatybių nekintamumą eksploatacijos metu. Pastatų renovacijos sprendimus reikia rinktis tokius, kad po keleto metų nereikėtų vėl grįžti prie renovacijos klausimo.