Kada renovuosime renovuotus namus – tokį klausimą pusiau juokais, pusiau rimtai dažnai galima išgirsti statybininkų diskusijose. Visi sutaria, kad bendrą rezultatą lemia medžiagų kokybė ir tinkamai atlikti darbai. Pasirinkusieji novatoriškas, kokybiškas medžiagas visuomet gali tikėtis geresnio įvertinimo nei tie, kurie paiso tik mažiausios kainos kriterijaus.

Parinko novatorišką sistemą

Kauno K. Baršausko gatvėje atnaujinamo daugiabučio, pažymėto 88 numeriu, gyventojai gali būti ramūs, nes savo pastatui termoizoliuoti pasirinko fasado šiltinimo variantą su naujoviška akmens vata. Tokią sistemą statytojai rinkosi siekdami kuo didesnio efekto, ją paprasta įrengti, sistema nereikalauja daug eksploatacinės priežiūros.

Senam penkių aukštų daugiabučiui modernizuoti buvo pasirinktas ventiliuojamojo fasado sprendimas. Tai irgi parodo, kad gyventojai nori kuo didesnio efektyvumo, galvoja apie ilgaamžiškumą. Jeigu žmonėms siūloma rinktis energinį efektyvumą didinančių priemonių paketą, dažnai jiems priimtinesni tampa pigesni variantai.

Svarstant klausimą dėl renovacijos sprendimų, daugiabučio Kaune gyventojai nesiorientavo į mažiausią kainą. Pastato modernizavimo darbus atliekančios įmonės „ON Baltic“ architektai teigė, kad sprendimas, kokią termoizoliacinę sistemą rinktis, jau buvo priimtas anksčiau. Statybų bendrovei reikėjo tik parinkti tinkamas medžiagas.

Statybininkai išorės sienoms termoizoliuoti pasirinko dvitankes ROCKWOOL akmens vatos plokštes VENTI MAX. Pirmiausia dėl to, kad jas montuojant patiriama mažiau darbo sąnaudų, sugaištama mažiau laiko, be to, sunaudojama mažiau tvirtinimo detalių bei papildomų medžiagų.

Dvitankės plokštės leidžia tolygiai uždengti fasadą vienu termoizoliacijos sluoksniu. Prie esamos sienos paviršiaus glundanti plokštės pusė yra minkštesnė, o išorinė – kietesnė. Bendrovės „ON Baltic“ specialistai taip pat pabrėžė, kad naudojant šias plokštes nereikia vėjo izoliacinės plėvelės. Be to, šilumos izoliavimo parametrai – irgi labai geri.

Statybų įmonės atstovai teigė fasadų šiltinimo darbus atlikę ir naudodami kelių sluoksnių mineralinę vatą. Tačiau išmėginta naujovę ji pasiteisino ir bus naudojama ateityje.

„Pastatas, kurį renovuojame K. Baršausko gatvėje, yra mūrinis. Kaip ir visuose anuomet statytuose namuose, čia sienų paviršiaus nelygumų yra nemažai. Dvitankės plokštės būtent tokiu atveju labai tinkamos“, – pasakojo bendrovės „ON Baltic“ architektė.

„Rangovo požiūris renkantis sprendimus – šiuolaikinis, taip pat pragmatiškai pažiūrėta į darbo sąnaudas. Akivaizdu, įrengti vieną termoizoliacijos sluoksnį yra greičiau, patogiau ir paprasčiau nei daugiasluoksnį šiltinimo sumuštinį dengiant fasadą keliais mineralinės vatos sluoksniais, kurie yra skirtingų rūšių, storio ir pan.“, – sakė „Rockwool“ atstovas A. Buska.

Pranašumų – daug

Anot A. Buskos, dvitankės akmens vatos plokštės už įprastas yra visokeriopai pranašesnės. Jas lengva pjaustyti, plokštės yra gana standžios ir elastingos. Jas sudaro du skirtingų tankių sluoksniai: didesnio ir mažesnio. Skirtingų tankių sluoksniai nėra suklijuoti, tokios plokštės išgaunamos gamybos proceso metu.

Viršutinis didesnio tankio ir kietesnis sluoksnis vienu metu tarnauja kaip termoizoliacija ir vėjo izoliacija, o prie sienos glaudžiasi mažesnio tankio minkštesnis sluoksnis.

Temos: Apšiltinimas, Daugiabučių renovacija, Dvitankės plokštės, Rockwool, Termoizoliacija, Vėdinamieji fasadai, Venti Max

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai