Top Baneris

Naujosios mokyklos statyba pareikalavo iššūkių

2018 lapkričio 9 d.
„Statybų vizija“
Pasidalykite straipsniu

Naujos Romainių mokyklos statybos darbų rangovas – bendrovė „Statybų vizija“ – darbus atliko per metus. Nors įmonei jau anksčiau yra tekę renovuoti keletą ugdymo įstaigų, tai – pirmoji jų pastatyta nauja šiuolaikiška mokykla.

Išsiskiria fasado sprendimu

„Statybų vizijos“ vadovo Romualdo Taurozo teigimu, kiekvienas tam tikrai institucijai skirtas pastatas turi savo specifiškumą ir atitinkamas normas. Šio projekto tikslas buvo pastatas, atitinkantis šiuolaikiškos mokyklos reikalavimus. Jame įrengtos visos tokiai mokyklai būtinos inžinerinės sistemos: vaizdo stebėjimo kameros, priešgaisrinės signalizacijos, vėdinimas ir oro kondicionavimas ir kt.

B energinės klasės pastato mūrinis fasadas ir surenkamųjų plokščių perdangos lėmė gerą, pastato reikalavimus atitinkančią garso izoliaciją. Plokščiasis stogas apšiltintas akmens vata ir padengtas bitumine danga. Pagal architektų sumanymą, fibrocementines fasado plokštes teko kloti nesimetriškai, iš jų sukuriant tam tikrą raštą. Toks klojimo būdas pareikalavo daugiau laiko ir medžiagų sąnaudų, tačiau rezultatas neliko nepastebėtas – daugelis džiaugėsi faktūriniu fasado sprendiniu.

Pagal pirminį projektą, mokyklos pavadinimo užrašas turėjo būti įspaustas fasado tinke, bet buvo nuspręsta, kad užrašas gerai nesimatys. Todėl buvo suprojektuotas užrašas iš organinio juodos spalvos stiklo, kurį pagamino reklamos agentūra.

Projekto iššūkis – požeminiai vandenys

Didžiausias sunkumas, su kuriuo susidūrė „Statybų vizija“, buvo požeminiai sprūdiniai šaltinių vandenys. Anot R. Taurozo, vandens tikimybė buvo numatyta, tačiau tokio jo kiekio, atsivėrus šaltiniams, niekas nesitikėjo. „Tai gerokai sulėtino darbą, maždaug dviem mėnesiams „įstrigome“ rūsyje, kol susidorojome su vandeniu ir jį surinkome“, – pasakojo vadovas. Teko pakoreguoti dalį techninių sprendinių, įrengti papildomas, dviejų lygių drenažo linijas, pakeisti jų skersmenis. R. Taurozas pabrėžia, kad Romainių mikrorajone vis dar nesama lietaus nuotekų surinkimo tinklų, taigi, projekte buvo numatyta, kad siurblys surinktą vandenį išmestų už gatvės į šlaitą. Tačiau išmatavus esantį didžiulį vandens kiekį, buvo priimtas sprendimas didinti siurblinės pajėgumą, įjungiant du siurblius ir dyzelinį elektros generatorių, nes dingus elektrai rūsys būtų užtvindytas per valandą. Po lauko sporto aikštele sumontuotos akumuliacinės talpyklos, suprojektuotos maksimaliam, 74 m³ vandens kiekiui surinkti, iš kurių vanduo palengva filtruotųsi į gruntą.

Kadangi nebuvo galimybių didinti pastato aukščio, į rūsį buvo nukeltos techninės patalpos su vėdinimo ir rekuperavimo įrenginiais, įrengti mokinių dušai ir rūbinės. Nuo pat rūsio iki antrojo aukšto kyla liftas, pritaikytas neįgaliesiems. Pastato viduje įgyvendinta ir daugelis kitų sprendinių, laikantis neįgaliųjų poreikiams skirtų reikalavimų.

romainiu mokykla 2

Šiuolaikiški baldai ir priemonės

Mokyklos viduje sienos nutinkuotos ir nudažytos šviesiais pilkšvais tonais, sumontuotos pakabinamosios lubos, sukurtas optimalus mokymuisi apšvietimas. Koridoriuose grindys klotos akmens masės plytelėmis, klasėse – parketo imitacijos PVC danga. Laiptinėse nerūdijantys, dviejų lygių turėklai skirti jais patogiai laikytis ir mažesniems, ir didesniems vaikams. Ne visai standartinis langų sprendinys sietinas su didesniu mokinių saugumu – atstumas nuo grindų iki langų apačios yra 110 cm, didesnis nei įprastinis.

Klasėse, kabinetuose pritaikyti itin ergonomiški, aukštos kokybės nauji suomiški baldai: suolai, stalai, kėdės. Sumontuotos interaktyviosios lentos, įrengtos kompiuterinės salės, priešmokyklinėse klasėse atsirado įdomių šiuolaikinių žaislų ir priemonių – visko, kas būtina moderniai, šiuolaikiškai mokyklos aplinkai.

R. Taurozas pasakoja, kad iki šiol apie naująją mokyklą girdėjęs tik labai gerų atsiliepimų. Nors pripažįsta, kad vienu metu jau buvo suabejoję, ar spės darbus užbaigti iki mokslo metų pradžios, juos atliko netgi mėnesiu anksčiau. Taigi, vaikai, jų tėveliai ir mokytojai galėjo Rugsėjo 1-ąją pasitikti naujoje, dažais kvepiančioje, modernioje mokykloje.

statybu vizija logo

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video