Top Baneris

Naujuose nuostatuose – skundų dėl neteisėtų statybų nagrinėjimo terminai

2016 liepos 18 d.
R. Marčėnaitės nuotr.
R. Marčėnaitės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Liepos 14-ąją įsigaliojo kai kurie Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros įstatymo pakeitimai (www.e-tar.lt), tarp kurių – ir nauji nuostatai dėl skundų ar pranešimų nagrinėjimo. Statybos teisėtumui nustatyti nuo šiol nebus taikoma senatis, jeigu dėl to teisėsaugos institucijos atlieka tyrimą arba įtaria viešojo intereso pažeidimą.

Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje prie Aplinkos ministerijos (VTPSI), kaip ir iki šiol, nebus nagrinėjami skundai ar pranešimai dėl viešojo administravimo subjekto išduoto statybą leidžiančio dokumento (SLD) teisėtumo, jeigu jis išduotas anksčiau kaip prieš 3 metus, ar nuo statybos pradžios praėjo daugiau kaip vieni metai. Tačiau tais atvejais, kai dėl SLD išdavimo teisėtumo atlieka tyrimą teisėsaugos institucijos arba yra įtarimų, kad pažeistas viešasis interesas, tokio skundo VTPSI neatmes.

Taip pat įstatymo pakeitimu įtvirtinta nuostata, kurią VTPSI jau buvo numačiusi savo Asmenų prašymų, skundų, pranešimų nagrinėjimo ir asmenų aptarnavimo taisyklėse, dėl statybos teisėtumo tyrimo. Nustatyta, kad VTPSI nenagrinėja skundų ir pranešimų dėl statybos teisėtumo, jeigu statybos darbai atlikti anksčiau kaip prieš 10 metų, išskyrus atvejus, kai dėl statybos teisėtumo teisėsaugos institucijos atlieka tyrimą arba yra įtarimų, kad yra pažeistas viešasis interesas.

Skundai, pateikti iki šių nuostatų įsigaliojimo, nagrinėjami (nenagrinėjami), taikant tuo metu galiojusį reglamentavimą.

VTPSI inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video