Top Baneris

Naujos technologijos statybų sektoriuje: šveicarų įmonė nori pradėti revoliuciją

2018 birželio 29 d.
avesco rent 1
Pasidalykite straipsniu

Šveicarijos statybinės įrangos nuomos lyderė „Avesco Rent“ pirmąkart plečia savo verslą už šios šalies ribų – nuo gegužės vidurio kompanija ėmėsi veiklos ir Lietuvoje. 2017-aisiais „Avesco Rent“ apyvarta Šveicarijoje siekė 60 mln. eurų. Tikimasi, kad 5 mln. eurų investicijos į nuomai skirtos įrangos parką padės padvigubinti pajamas iš nuomos verslo Lietuvoje. „Avesco Rent“ atstovai teigia, kad bendrovės plėtra neapsiribos Lietuva – 2019-aisiais planuojama atidaryti padalinius Latvijoje ir Estijoje.

Kodėl Lietuva?

Pasak „Avesco Rent“ generalinio direktoriaus Vincento Albasini, Lietuva, kaip pirmoji įmonės rinka už Šveicarijos ribų, pasirinkta neatsitiktinai.

„Mums pasitaikė proga perimti teisę atstovauti prekės ženklui „Caterpillar“ Baltijos šalyse. Tuo, be abejo, pasinaudojome – tai puiki galimybė augti. Šiuo metu „Avesco Rent“ jau yra viena statybinės įrangos pardavimo lyderių ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Estijoje. Atliktas Baltijos šalių rinkų tyrimas parodė, kad šios rinkos itin palankios ir nuomos verslui vystyti. Remiantis tyrimo („IHS Markit“, 2018) duomenimis, statybos sektorius, palyginti su 2016 m., praėjusiais metais augo visose Baltijos šalyse: Estijoje užfiksuotas 18,7 proc. augimas, Latvijoje rinka augo 19,2 proc., o Lietuvoje statybos sektoriaus apyvarta padidėjo 6,9 procento. Nors bendras sektoriaus augimas didžiausias Estijoje, statybinės technikos ir įrangos nuoma sparčiau plečiasi Lietuvoje – remiantis minėto tyrimo duomenimis, 2016 m. (palyginti su 2015 m.) nuomos rinka Lietuvoje augo 8,7 proc. (Estijoje – 3,1, Latvijoje – 8,6). Nuomos rinkos dinamika ir ateities perspektyvos turėjo didelės įtakos mūsų sprendimui“, – kalbėjo V. Albasini.

Kita priežastis, anot V. Albasini, yra Lietuvos statybų rinkos pobūdis. „Veržlumas ir dinamika ryškūs ne tik infrastruktūros plėtros, bet ir gyvenamųjų pastatų statybos srityse. Atliktas rinkos tyrimas atskleidė Lietuvos rinkos potencialą. Be to, Lietuvos rinka daugeliu aspektų panaši į Šveicarijos – o ją žinome puikiai. Lietuvoje taip pat jau buvo susiformavusi stipri ir kompetentinga ekspertų komanda. O ir „Wi-Fi“ tinklas čia vienas greičiausių pasaulyje – tai labai svarbu naujam nuomos būdui, kurį siūlome, – šypsosi V. Albasini. – Tad žvaigždės susidėliojo itin palankiai.“

Bendrovės „Avesco Rent“ generalinis direktorius V. Albasini.

Bendrovės „Avesco Rent“ generalinis direktorius V. Albasini.

Siūlo nuomotis internetu

„Avesco Rent“ į Lietuvos rinką žengia su išskirtiniu pasiūlymu – galimybe visą statybinę įrangą nuomotis internetu. Kompanija buvo pirmoji pasaulyje, pasiūliusi tokią paslaugą statybų sektoriui – 2014 m. ši paslauga su prekės ženklu „FastRent“ pasiūlyta Šveicarijos rinkai. „Nuomos sektorius keičiasi kartu su paslaugų sritimi. Skaitmenizacija, nuolatinis ryšys ir produktyvumas šiandien yra pagrindiniai konservatyviu laikytą statybų sektorių formuojantys veiksniai. Šiandien prieiga prie informacijos ir operatyvūs sprendimai statybų rinkai yra būtini. Minėtas rinkos tyrimas („IHS Markit“, 2018) taip pat parodė, kad dauguma nuomos sutarčių sudaromos pagal poreikį, tiesiai iš statybų aikštelės – labai nedidelė dalis nuomojamos įrangos suplanuojama iš anksto. Galimybė visą nuomos procesą atlikti internetu patenkina šį poreikį ir sutaupo laiko. Be abejo, prie įprastų būdų pripratęs vartotojas dėl to turi pakeisti savo įpročius. Bet jau po pirmo bandymo galima įsitikinti, kaip lengva tokį įprotį išsiugdyti. Todėl ir mūsų šūkis: lengva, kai lengva! O tuomet jau nelieka klausimų, kas tokioje situacijoje laimi“, – teigia V. Albasini.

Nuoma internetu nebus vienintelis būdas dirbti su „Avesco Rent“ – tradiciniai būdai (telefonu ar tiesiogiai padalinyje) taip pat išliks. „Šveicarijoje 30 proc. „FastRent“ kontraktų sudaromi internetu – esame įsitikinę, kad šis naujas, kitoks būdas nuomotis statybinę įrangą suras savo vartotoją ir Lietuvos rinkoje“, – pažymi „Avesco Rent“ vadovas V. Albasini.

Daugiau informacijos: www.avesco-rent.lt

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video