Top Baneris

Naujoji KTU biblioteka – atvira pasaulinė platforma

2022 kovo 23 d.
KTU biblioteka 1 1024x683 1
KTU nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kauno žemėlapyje – nauja Kauno technologijos universiteto (KTU) biblioteka, kuri bus atvira ne tik akademinei bendruomenei, bet ir miestiečiams. Šiandien KTU Studentų miestelyje duris atvėrė viena šiuolaikiškiausių darbui ir mokymuisi skirtų erdvių Lietuvoje.

Lietuvai minint universitetų metus, KTU Studentų miestelyje atidaroma nauja multifunkcinė erdvė kartu su integruota biblioteka – inovatyvi, darbui bei laisvalaikiui pritaikyta 2,4 tūkst. kv. metrų erdvė, kuri kvies miestiečius kurti bei turiningai praleisti laiką.

Atidarymo šventėje dalyvavusi Švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė įsitikinusi, jog biblioteka yra neatsiejama mokslinės bendruomenės dalis.

„Mūsų visuomenėje bibliotekos atlieka reikšmingą misiją – jos, būdamos mokslo ir žinių židiniais, suteikia prieigą prie patikrintų, objektyvių informacinių šaltinių“, – sakė ministrė ir pabrėžė, jog šiandien tokios informacijos poreikis yra akivaizdus.

Naujasis KTU studentų miestelio traukos taškas

KTU rektorius Eugenijus Valatka, biblioteką apibūdino kaip susitikimų vietą, kurioje ne tik saugomos knygos, bet ir vyksta renginiai, parodos, kurie svarbūs visai akademinei bendruomenei bei Kaunui.

„Į universitetą ateina jauni žmonės su įvairiomis naujomis idėjomis, keičiantis studijų metodams, sampratai, neišvengiamai keičiasi ir biblioteka, ji tampa susitikimų vieta“, – pabrėžė rektorius.

Naujoji KTU biblioteka lankytojams siūlo keturias – individualias, tylaus mokymosi, amfiteatro, grupinio darbo – erdves. Šiose patalpose bus įrengta virtuvė, darbo kabinetai personalui, daugiau nei 70 vietų erdvė skirta individualiai dirbantiems studentams. Įrengtą amfiteatro erdvę planuojama naudoti ir renginiams, ir studentų darbų pristatymams. Renginiams nevykstant patalpa bus pritaikoma studentų susibūrimams ir laisvalaikiui.

KTU biblioteka 8 1024x683 1

 „Prisitaikant prie pastato vidaus išplanavimo bei išsaugant išorės kultūros paveldo palikimą, pavyko išpildyti bibliotekos erdvėms keliamus reikalavimus, tuo pačiu sukuriant ir universalumo poreikį“, – akcentavo KTU Infrastruktūros vystymo skyriaus vadovas Gražvydas Visockas.

Naujoje bibliotekoje, kurios vietoje anksčiau stovėjo nenaudojamos techninės patalpos, galima rasti 11 grupinio darbo zonų, kurios, priklausomai nuo grupės dydžio, gali būti transformuojamos į didesnes arba mažesnes erdves, tokiu būdu leidžiant maksimaliai išnaudoti patalpas ir prisitaikyti prie studentų ir darbuotojų poreikių.

Pasak G. Visocko, pasirengimas bibliotekos statyboms prasidėjo dar 2018 metų pabaigoje, o prie projekto prisidėjo daugybė savo srities profesionalų. „Projektas unikalus tuo, kad prie jo dirbo ne vienas architektas“, – sakė G. Visockas.

Projektinių pasiūlymų ir idėjos autorius buvo studija – „Martyno Marozo architektūra ir planavimas“. Statybos rangos darbus atliko MB „Virmalda“, o techninį projektą parengė UAB „Eksploit“ komanda. Vidaus interjero sprendimus įgyvendino „KAI dsgn&arch“ architektė Agnė Kriaučiūnaitė ir jos komanda.

Atvira ne tik akademinei bendruomenei

 „Per pastaruosius keletą dešimtmečių bibliotekos ir jų vaidmuo visuomenėje keitėsi, jos tapo atviros, bendraujančios ir teikiančios pagalbą ir išteklius, kurių reikia lankytojams. Biblioteka yra ne tik knygos ar elektroniniai ištekliai, modernios ir patogios skaityklos. Pirmiausiai – tai jos lankytojai, kurie lankosi bibliotekoje, norėdami įgyti žinių ar jomis dalintis su kitais“, – teigė bibliotekos direktorė G. Tautkevičienė.

Direktorė akcentuoja, jog visi apsilankę bibliotekoje gali naudotis skaityklos ištekliais ir erdvėmis, ieškoti informacijos šaltinių, kreiptis pagalbos į darbuotojus, konsultuotis, dalyvauti bibliotekoje vykstančiuose mokymuose ar laisvalaikio renginiuose. Tai asmenys galės daryti pateikę studento ar darbuotojo pažymėjimą ar bet kurį kitą juos identifikuojantį dokumentą.

Siekiant, kad bibliotekos taptų atviros visiems, naujoji universiteto biblioteka bus pasiekiama ne tik akademinei bendruomenei, bet ir visiems Lietuvos gyventojams ar užsienio svečiams.G. Tautkevičienės teigimu, KTU biblioteka priima ir aptarnauja visus lankytojus, norinčius naudotis informacijos ištekliais, skaityklomis, individualiomis ir grupinio darbo vietomis, kompiuteriais ar leidžiančius laisvalaikį patogiai įrengtose erdvėse su knyga ar bendraujant su kitais.

Conteh

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video