Top Baneris

Naujieji mokslo metai prasideda pasibaigus dar vieno darželio statybomis Bajoruose

2022 spalio 13 d.
darzelis1Tik SA
Pasidalykite straipsniu

Sostinėje nemažėjant darželių poreikiui, „Bajorų kalvos“ kvartale atidaromas Vilniaus miesto savivaldybės darželis „Bajorėlis“, į kurį pirmajame etape planuojama priimti 120 vaikų (viso 240 vietų). Šiuolaikiškos architektūros pastate suprojektuoti modernūs techniniai sprendiniai, o įgyvendinant projektą buvo naudojamas statinio informacinis modelis BIM (angl. Building Information Modeling).

Atsižvelgiant į mikrorajonų tankumą ir laukiančių į darželius pakliūti vaikų eiles, darželis įsikūrė adresu Bajorų kelias 10, „Barojų kalvos“ kvartale, kur yra mažesnė ikimokyklinio ugdymo įstaigų koncentracija, o naujas darželis patenkins maždaug 200 šeimų poreikius. „Pasak projektavimo valdymo ir statybų valdymo paslaugas teikiančios bendrovės „Vilniaus vystymo kompanija“ direktorės Rasos Čeponytės, šis lopšelis-darželis bus šiuolaikiškos architektūros pastatas, jame suprojektuotas geoterminis šildymas. Teritorijoje suprojektuotos vaikų žaidimų aikštelės, tėvų patogumui numatyta ir automobilių stovėjimo aikštelė.“ – rašoma Vilniaus savivaldybės puslapyje.

Tai erdvus ir modernus pastatas, projektuotas pagal universalius dizaino principus. Jame yra vaikams pritaikytos rūbinės, higienos, žaidimų, miegamojo ir virtuvėlės erdvės, o turintiems individualių poreikių, įrengtos atitinkamos sanitarinės patalpos bei į pagrindinį įėjimą vedantis pandusas, pastatas pilnai pritaikytas neįgaliesiems. Darželyje įsikurs 3 grupės vaikams nuo 1,5 iki 3 metų ir 11 grupių nuo 3 iki 7 metų, o ugdymas, pagal poreikį, vyks lietuvių, rusų bei lenkų kalbomis.

darzelis2
Nuotraukos: Kastyčio Mačiūno

Be įvairių techninių, pagalbinių, sandėliavimo patalpų ir administracijos kabinetų, darželyje įrengtos sporto bei aktų salės. Pirmas aukšto zona skirta labiau aktyvesnei veiklai, įvairiems bendruomenės renginiams, ten suprojektuota ir sporto erdvė. O antrajame aukšte numatytos erdvės, skirtos pasyvesnei veiklai, tai administracijos patalpos, slaugos kabinetas, taip pat įrengta ir patalpa kūdikiams žindyti bei pervystyti. Šioje ikimokyklinio ugdymo įstaigoje taip pat įrengti būtini vaikų ugdymui ir vystymuisi skirti kabinetai: logopedo, psichologo ir metodinis. Interjero sprendiniuose dominuoja žaismingos spalvos, o fasaduose derinamas grubaus betono ir spalvingos langų apdailos kontrastas. Tad pastatas puikiai atitinką minimalistinę, estetišką architektūrą. Darželio lauko teritorijoje suprojektuotos vaikų žaidimo aikštelės, tėvų bei darbuotojų patogumui numatyta automobilių stovėjimo aikštelė.

darzelis3
Nuotraukos: Kastyčio Mačiūno

„Vilniaus vystymo kompanija projektuojant ir statant šį darželį taikė BIM technologiją. Projektuojant trimatėje erdvėje dėmesys skiriamas ne tik architektūrinių sprendinių, statinių konstrukcijų ir vidinių inžinerinių sistemų modeliavimui, bet ir viso sklypo plano modelio parengimui. Statinio naudotojai ir po statybų galės matyti ir įvertinti visus sklypo nuolydžius, takelius, žaidimų aikštelių išsidėstymus ir kitą mažąją architektūrą, o tai padės perplanuoti erdves, jei keistųsi poreikiai.“ – rašoma savivaldybės puslapyje. O techninį darželio-lopšelio projektą rengė bendrovė „Panevėžio statybos trestas“.

Visgi mokyklų ir darželių projektavimas tampa vis paklausesnė paslauga didmiesčiuose. Šalia darželio „Bajorėlis“ šiuo metu vystomas ir progimnazijos projektas adresu Bajorų kelias 12. Jam buvo skelbiamas architektūros konkursas, kurį laimėjo „Urbanistinė Architektūra“.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video