Seimo posėdyje pristatyta fizinio barjero Lietuvos Respublikos teritorijoje prie Europos Sąjungos išorės sienos su Baltarusijos Respublika įrengimo projekto vykdymo eiga.
Balandžio 30 dieną baigėsi pirmasis fizinio barjero įrengimo etapas, įrengta daugiau negu 60 proc. barjero.
Energetikos ministras Dainius Kreivys Seimo nariams pristatė, kaip darbus sekėsi vykdyti fizinio barjero įrengimą perėmusiai bendrovei „EPSO-G“: „Siekiant kuo greičiau apsaugoti pažeidžiamiausius ruožus, fizinio barjero statybos darbai buvo padalinti į dvi dalis. Pernai rugsėjį pradėtas pirmasis – 110 kilometrų – etapas jau yra baigtas. Jis ėjo pačiomis jautriausiomis vietomis – Druskininkų, Barausko, Adutiškių pasienio užkardų ruožais, – kur didžiausi migrantų srautai. Įvykus incidentams prie Lenkijos sienos buvo papildomai integruoti šalia Lenkijos esantys ruožai. Skubos tvarka buvo tiesiama koncertina Kapčiamiesčio ir Kabelio ruože.“
Antrą etapą – 420 kilometrų, pasak D. Kreivio, planuojama pabaigti rugsėjo 1 dieną. Dalis sienos eina upių, ežerų krantais, kur fizinio barjero rengimas yra nenumatytas. Į bendrąjį fizinį barjerą integruojama ir Vidaus reikalų ministerijos sutelktomis pajėgomis įrengta koncertina, anksčiau įrengti tvoros segmentai yra atnaujinami ir aukštinami.
Ministro teigimu, jau nutiesta daugiau nei 330 kilometrų tvoros. Vyksta intensyvūs statybos darbai: „Kasdien dirba 650 darbuotojų. Naudojama daugiau negu 100 vienetų technikos, tai yra poliakalės, ekskavatoriai, keltuvai, traktoriai, kėlimo įvairūs mechanizmai ir panašiai. Ir fizinis barjeras kasdien pailgėja 3–-4 kilometrais. Taip pat yra daugybė nestandartinių sprendimų, kuriuos reikia papildomai įgyvendinti, įrengti. Tai įvairūs vartai, varteliai, laiptai, vandens pralaidos ir panašiai.“
Energetikos ministras pažymėjo, kad patvirtintas projekto biudžetas yra 152 mln. eurų. Šios dienos duomenimis, jis nebus viršytas. Projekto pabaiga numatoma rugsėjo 1 dieną.
Šaltinis: BNS
