Naujas projektas Žirmūnuose „Moods“: mažaaukštė statyba ir mokslininkų rekomendacijos

Naujas projektas Žirmūnuose „Moods“: mažaaukštė statyba ir mokslininkų rekomendacijos

Moods 1 scaled
„T. Balčiūno architektūros biuro“ vizualizacija

Gyvenamuosius ir komercinius projektus įgyvendinanti bendrovė „Baltic Asset Management“, bendradarbiaudama kartu su Vilniaus universiteto mokslininkais, pradėjo mažaaukštės statybos „Moods“ projektą. Remiantis mokslininkų teikiamomis rekomendacijomis siekiama sukurti neuromokslu pagrįstą namų aplinką. Naujos statybos projektas „Moods“ įsikurs Kareivių g. 2G ir nekilnojamojo turto rinką Vilniuje papildys 162 būstais. Investicijos į projektą sieks 17 mln. eurų, informuoja įmonė pranešime spaudai.

Projektą sudaro trijų aukštų namų kompleksas su 162 būstais. Pirkėjai galės rinktis būstą nuo  27 kv. m iki 93 kv. m. Būstų kainos prasidės nuo 84 400 ir sieks 254 400 eurų, kvadratinio metro kaina – nuo 2920 Eur/kv. m. Statybos pradėtos. 

Projekto „Moods“ architektas Tadas Balčiūnas teigia, kad kuriamas projektas yra pavyzdys, kaip Vilniuje reikia išnaudoti centrines miesto erdves ir kurti naujas bendruomenes. „Vilnius pasižymi dispersiškumu, kai vis po truputį „prilipdomi“ nauji rajonai miesto pakraščiuose. Tokiu būdu Vilnių darome mažiau efektyvų, nes plečiame jo teritoriją užuot bandę sutvarkyti centrines lokacijas.

Naujamiestis buvo ir yra tas sektinas pavyzdys, kaip gali tinkama kryptimi judėti miesto planavimas. Tačiau tokių teritorijų turime ir daugiau. Buvusi kuro aparatūros teritorija Žirmūnuose šiuo metu išgyvena tikrą metamorfozę  – prireiks vos kelių metų, kad ši pramoninė Vilniaus dalis taptų nauja patrauklia Vilniaus miesto dalimi“, – sako projekto architektas T. Balčiūnas. 

„Moods“ naujakuriai turės grindinį šildymą, balkonus arba terasas, žaliąjį vidinį kiemą bei šalia esantį parką. Projekte suplanuota požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, kad aplinka būtų maksimaliai išnaudota želdiniams ir gyventojų poilsiui. Bendradarbiaujant su Vilniaus universiteto mokslininkais kuriama namų aplinka, kur spalvos, augalai, eksterjero ir interjeras detalės dėliojami atsižvelgiant į natūralius žmogaus poreikius ir puoselėjant jo fizinę bei emocinę būkles.

Lietuvos neuromokslų asociacijos prezidentas prof. Osvaldas Rukšėnas yra įsitikinęs, kad mokslas gali ir turi būti praktiškas. „Esame įpratę manyti, kad mokslas dažniausiai apsiriboja teoriniu lygmeniu ir yra sutinkamas dažniau vadovėliuose nei praktiniame gyvenime. Taip nėra. Tiek pats mokslas, tiek ir mokslininkai visada siekia, kad žinios galėtų padėti įvairiose kitose srityse ar net žmogaus kasdienybėje. Inovacijos kuriamos tam, kad jomis naudojantis galėtume būti pranašesni.

Gavę kvietimą prisijungti prie pirmojo NT projekto Lietuvoje, kur mokslininkų turimos žinios bus pritaikytos kuriant geresnę aplinką gyvenantiems, sutikome ir priėmėme tai kaip iššūkį. Šiandien esame subūrę šešių Vilniaus universiteto mokslininkų grupę, kuri stengiasi sudėtingus dalykus pritaikyti kasdieniams žmonių poreikiams“ – dėsto prof. O. Rukšėnas. 

Temos: kuro aparatūros teritorija Žirmūnuose, Moods, Osvaldas Rukšėnas, Tadas Balčiūnas, Ugnius Latvys

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai