Top Baneris

Naujas projektas „Šancai“ Kaune atgaivino senąjį Šančių pavadinimą

2024 birželio 4 d.
360 Juozapaviciaus17B
„Archas“ vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Prasidėjo naujo projekto Kauno Žemuosiuose Šančiuose statybos. Čia pradėti statyti du penkių aukštų namai su 63 butais, kuriuos sujungs apželdinta bendra erdvė bei automobilių stovėjimo aikštele po namais. A. Juozapavičiaus prospekto 17B numeriu pažymėtame medžių apsuptame sklype anksčiau stovėjo apleistas ir senai nenaudojamas baseino pastatas, kurio jau nebeliko. Prie projekto prisidėjo ir Šančių bendruomenė, kuri kartu su projekto vystytojais, architektais ir rinkodaros specialistais galvojo projekto pavadinimą. Išrinkus pavadinimą – ŠANCAI (pranc. chantier – „statinys“, vok. Schanze – „apkasas, pylimas“) visi vieningai sutarė, kad senasis Šančių pavadinimas atitinka vietos istorinį kontekstą ir primins ir apie rajono istoriją.

Projekto vystytojo „Ąžuolo projektai“ projektų vadovas Justas Vizgirda atskleidė, kad projektą ketina pastatyti per kiek daugiau nei metus ir būsimiems gyventojams būstą perduoti 2025 metų III ketvirtį, informuojama pranešime spaudai.

„Šancų“ projekto vystytojai įgyvendino Kaune yra įgyvendinę „Gilių namai“ ir „Lifestory“ projektus, kuriuose gyvena virš 160 gyventojų, o investuodami į naujus projektus jie planuoja rinką papildyti dar apie 200 butų.

Kalbinami pašnekovai užsiminė, kad artimiausiuose planuose – Šančių mikrorajonas, kuriame jie mato didelį potencialą. Projekto bendraautoriai – studija „Archas“ (Neringa Sobeščukaitė, Gabrielė Ibėnaitė ir Tomas Kuleša) – pritarė vystytojams bei akcentavo rajono privalumus.

„Šančiai – unikali Kauno miesto dalis. Unikali savo istorija, architektūra, Nemuno pakrante bei stipria bendruomene. Rajonas išgyvena „renesansą“ – greta esamų istorinių pastatų įgyvendinami ar planuojami statyti nauji pastatai. Vienas tokių ir mūsų naujas projektas. Tikiu, kad sukūrėme pastatą, kuris darniai integruosis Šančiuose, o būsimi naujakuriai papildys ir taps aktyvia Šančių bendruomenės dalimi“ – teigė projekto architektai.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video