Top Baneris

Naujas interjero stilius – „minimaliuksas“: patogumas ir kontrastai erdvėje

2023 birželio 11 d.
minimalizmas namuoseTik SA
Unsplash nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Subtilūs kontrastai vienoje erdvėje – tai „minimaliukso“ pagrindinis principas. Suderinkite vingiuotas linijas su glotniomis formomis, venkite kietų kampų, rinkitės išlenktus, tekstūruotus šviestuvus ir nestandartines kėdes. O jei namuose pasisekė, ir turite arkas – išryškinkite jas. Taip galima susikurti naują stilių ir kasdien žadinti savo kūrybiškumą ir produktyvumą.

„Minimaliuksas“ ragina žaisti su medžiagomis: drąsiai derinkite natūralų medį su betonu, rankomis apdirbtas tekstūras su blizgesiu ir kietus akmens paviršius su minkštais baldais.

Čia galioja japonų „wabi-sabi“ filosofija: netobulumas yra grožis, o organinės medžiagos ir tekstūros suteikia dėmesingesnį buvimo būdą. Erdvės pojūtis ir natūralios šviesos gausa idealiausiai tiktų tokio kambario stiliui išbaigti. Žinoma, panaikinti žemų lubų ar praplatinti langus nepavyks, bet galbūt pamėginkite nedekoruoti langų, arba rinktis minimalistines linines užlaidas.

Unsplash nuotr.

„Minimaliuksas“ skiria dėmesį daiktų ir spalvų minimalizmui, bet išlaiko patogumą gyventojams ir rafinuotumą, erdvės asmeniškumą. Tai reiškia, kad nors kambariuose neturėtų būti daug daiktų, asmeniniai akcentai turėtų egzistuoti. 

Kaip sukurti „minimaliuksą“ namuose:

tinkamos medžiagos: viskas, ką galite liesti, sulaukia daug dėmesio, prideda šilumos, asmeniškumo, buvimo „čia ir dabar“ jausmo. Nebijote rinkitės kad ir teplių, greičiau nusidėvinčių, bet minkštų medžiagų. Derinkite jas su „kietomis“ tekstūromis, kurių ir gyvavimo laikas ilgesnis – plytelėmis, keramika.

Ieškokite kontrastų: sukurkite balansą suderindami skirtingus paviršius, pavyzdžiui, medį su akmeniu. Žaisdami kontrastais – pavyzdžiui, šaltu ir šiltu, lygiu ir tekstūruotu – jusite dinamiką. Natūralios medžiagos suteikia šilumos, emocijų. O, pavyzdžiui, su daiktais ir baldais, pagamintais iš dirbtinių medžiagų, gali būti sunkiau susisieti.

Unsplash nuotr.

Atsparumas: „minimaliuksas“ namuose – tai prabanga negalvoti apie rūpesčius. Jums tikrai pasitarnaus natūralūs akmenys ir metalai, kuriuos galima naudoti kaip atsparius ir nelepius paviršius. Rankenos, maišytuvai su metališka tekstūra, akmens stalviršiai, ypač virtuvėje ir vonioje, puikiai tiks. Net jei akmuo siejamas su šaltumu, pasirinkę organiškos formos išsyk erdvę „sušildysite“.

Tekstilės minkštumas. Akustika namuose reikšmingai veikia mūsų nuotaiką ir savijautą. Kilimai, užuolaidos, pagalvėlės suteiks daugiau ramybės ir leis sukurti asmeninių akcentų.

Paruošta pagal „Livingetc“. 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video