Top Baneris

Naujas impulsas Gedimino prospekte

2017 lapkričio 30 d.
live square pristatymas 2
„Eikos“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Dabarties erdvė su ateities nuojauta, kurioje bendradarbiaus verslas, menas ir technologijos, vyks žinių ir idėjų mainai – su tokia vizija Vilniaus Gedimino prospekte pradedama kurti atvirų minčių erdvė „Live Square“ (architektai Tauras Paulauskas, Dainius Čepurna, Povilas Čepaitis, Žilvinas Urbas, Giedrius Stogis, Ieva Noreikaitė ir Linda Šeženytė).

Technologijų ir meno sinergija buvo paremta ir tradicinė kapsulės įkasimo ceremonija. Tik ta kapsulė visai ne tradicinė – levituojanti plyta. Simboliškai ją į pamatus įdėjo ne objektą statanti bendrovė ar rangovas, bet menininkas Julijonas Urbonas, horizontaliai vaikščiodamas statomos erdvės pamatais, sklęsdamas ore ir pasakodamas apie ateities miestus.

Daugiafunkcė erdvė „Live Square“, kurią sudarys verslo centras, apartamentai, viešoji erdvė su lauko terasa ant stogo, skveras su interaktyvia skulptūra ir fontanu bei tarptautinis tinklo „Hilton Garden Inn“ viešbutis, Gedimino prospekto ir V. Kudirkos gatvės sankirtoje bus atverta 2019 m. pavasarį.

Bendrovės „Eika“ generalinis direktorius Domas Dargis. „Eikos“ nuotr.

„Įgyvendinant projektus tikslai auga. Dabartinė mūsų ambicija yra sukurti unikalią erdvę Vilniuje, kurioje prognozuotume ir mąstytume, kas bus ateityje. Architektūra ir miestų plėtra visuomet nukreipta į ateitį, o ją tiksliau įsivaizduoti ir pažinti padeda menas bei technologijos. Būtent su šių sričių atstovais glaudžiai bendradarbiausime ir kartu kursime „Live Square“. Pirmoji verslo ir meno sinergija, kuri vyks lygiagrečiai su statybomis, bus idėjų apsikeitimo ir plėtojimo erdvė, skirta ateities miestams. Pirmuoju vizionieriumi tampa menininkas, dizaineris, tyrėjas, Londono karališkojo meno koledžo doktorantas Julijonas Urbonas“, – pasakojo projekto plėtotojos – bendrovės „Eika“ generalinis direktorius Domas Dargis.

Pasak „Eikos“ vadovo, susidomėjimas „Live Square“ erdve viršijo išankstinius lūkesčius. Jau išnuomota apie 66 proc. verslo centro ir prekybos galerijos ploto. Čia įsikurs didžiausios pasaulyje lanksčiai nuomojamų įrengtų darbo vietų kompanijos IWG aukštesnės klasės biurų prekės ženklas „Spaces“ (sutarta išnuomoti daugiau nei 1 500 kv. m ploto), advokatų kontora „Sorainen“ (2,1 tūkst. kv. m ploto).

Taps įkvėpimo šaltiniu

Vieną iš „Live Square“ dalių sudarys keturių žvaigždučių „Hilton Garden Inn“ viešbutis, kurį „Eika“ valdys pagal frančizės sutartį su tarptautiniu tinklu „Hilton Worldwide“. Tai bus pirmasis „Hilton Garden Inn“ viešbutis Lietuvoje.

„Pastaruoju metu viešbučiai orientuojasi ne tik į aukščiausios kokybės paslaugas ir aptarnavimą, t. y. privalomus kriterijus kiekvienam prestižiniam viešbučiui, tačiau ir į įdomią patirtį. „Live Square“ vizija ir užmojai mus sužavėjo ir neabejojame, kad tai taps ne tik poilsio, bet ir įkvėpimo šaltiniu“, – sako „Hilton Worldwide“ viceprezidentė plėtrai Rytų ir Vidurio Europoje Marybelle Arnett.

Ateities miestų idėjų vystymo erdvė pristatyta levituojant

Menininkas Julijonas Urbonas. „Eikos“ nuotr.

Šiandien „Live Square“ kūrimo erdvės startą paskelbė J. Urbonas, menininkas, tyrėjas, inžinierius, Vilniaus dailės akademijos prorektorius, Londono karališkojo meno koledžo doktorantas. Jis kapsulę-plytą į statomos „Live Square“ sieną „įmūrijo“ levituodamas, t. y. horizontaliai eidamas pastato pamatais.

„Kartu su „Eika“ leidžiamės į ilgą kelionę, ieškodami atsakymų į klausimą, kokie bus ateities miestai. Ne po 5 ar 10, bet po 100 ar net 1 000 metų. Nuo lietuviškos tapatybės kosmose iki vizionieriškų ir spekuliatyvių scenarijų kūrimo. Šiandien pabandykime patirti, kaip atrodytų levituojantys miestai. Kaip vaikščiosime tolimoje ateityje, jei nebus gravitacijos ir gyvensime kur nors už mūsų visatos ribų“, – sklęsdamas ore sakė J. Urbonas.

Ateities miestų idėjų erdvėje, kuri „Live Square“ startuos bendradarbiaujant su J. Urbonu, numatyti meniniai performansai, paskaitos ir kiti renginiai, kuriuose galės dalyvauti visi miestiečiai ir miesto svečiai.

Apie „Live Square“ erdvę:

• Pavadinime „Live Square“ telpa keli elementai. Žodis „live“ reiškia gyvenimą „čia ir dabar“, o „square“ nurodo į atvirumą ir dinamiką, kuri turėtų atgaivinti šiek tiek apsnūdusią Gedimino prospekto dalį ties Lukiškių aikšte.

• Bendras komplekso plotas sieks apie 18 tūkst. kv. m, o vertė – apie 49 mln. eurų.

• „Live Square“ erdvėje įsikursiančiame 4 žvaigždučių „Hilton Garden Inn“ viešbutyje suplanuoti 164 kambariai, atitiksiantys tarptautinį „Hilton“ prekės ženklo standartą. Bendras viešbučio plotas sieks 7 tūkst. kv. m. Viešbutyje veiks sporto salė, restoranas su lauko terasa, 300 kv. m konferencijų centras.

• Modernus verslo centras su prekybinėmis patalpomis užims 6,8 tūkst. kv. m, iš kurių apie 66 proc. ploto jau išnuomota. Verslo centre įsikurs didžiausios pasaulyje lanksčiai nuomojamų įrengtų darbo vietų kompanijos IWG aukštesnės klasės biurų prekės ženklas „Spaces“ (sutarta išnuomoti daugiau nei 1 500 kv. m ploto), advokatų kontora „Sorainen“ (2,1 tūkst. kv. m ploto).

• Trys gyvenamieji pastatai, kuriuose bus įrengti 88 apartamentai su balkonais ir terasomis, sudarys 4,7 tūkst. kv. m „Live Square“ ploto.

• Pirmajame aukšte numatyta įkurti restoranus ir kavines, ant stogo – miestiečiams skirtą žaliuojančią terasą, nuo kurios atsivers Lukiškių aikštės vaizdas.

• Projektą vykdo miesto plėtros bendrovė „Eika“, architektūrinę dalį kuria architektų grupė „Unitectus“.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video