Top Baneris

Naujamiestyje pertvarkant viešąją erdvę žada išspręsti automobilių stovėjimo problemą

2023 kovo 22 d.
naujamiestyje automobiliai
Vilniaus savivaldybės nuotr.

Vilniaus savivaldybė kartu su gyventojais planuoja vieno didžiausių Naujamiesčio kvartalo pertvarką – keisis teritorija tarp Naugarduko, Birželio 23-iosios ir Vytenio gatvių. Didžiausias dėmesys – žaliosios zonos sutvarkymui ir automobilių statymo problemai spręsti, informuojama savivaldybės pranešime spaudai.

Šiame kvartale yra apie 360 butų, o automobilių stovėjimo vietų trūksta. Neretai automobiliai sustatomi ant žaliosios zonos, tarp medžių, išvažinėtos vietos pavasarį ir rudenį tampa klampyne, o vasarą – nebeželia žolė.

„Naujamiesčiui tai labai aktuali problema. Kiekvienu atveju bandome kartu su gyventojais ieškoti, kaip pagerinti gyvenimo kokybę. Konkrečioje vietoje, apie kurią kalbame, susitinkame su gyventojais ir tariamės, kas joje turėtų atsirasti, kaip išsaugoti žaliąsias zonas, bet kartu spręsti ir automobilių stovėjimo vietų trūkumą“, – sako Vilniaus savivaldybės Miestovaizdžio skyriaus vyriausioji specialistė Akvilė Myško-Žvinienė.

Savivaldybės įmonė „Vilniaus planas“ atliko išsamią šios teritorijos situacijos analizę.

1,2 ha ploto teritorijos viduryje sutvarkyta krepšinio, žaidimų aikštelės, yra brandžių medžių, yra išlikusi medinė balandinė.

Atsižvelgus į gyventojų pageidavimus, planuojama sutvarkyti prie Naugarduko gatvės esančią žaliąją zoną, o automobilių statymo problemą galėtų išspręsti nauja vidinė gatvelė su automobilių stovėjimo vietomis abipus. Čia galėtų atsirasti ir pasivaikščiojimo takai, suoleliai, poilsio zonos.

Gyventojai kviečiami susipažinti su parengta situacijos analize. Susitikimas vyks balandžio 4 d., 17 val. 30 min., lopšelyje-darželyje „Šnekutis“, (Vytenio g. 41, Vilnius). Po susitikimo su bendruomene bus rengiama projektavimo užduotis.

Į susitikimą kviečiama registruotis https://forms.gle/hNt7vWZLzrLenADJA

Teritorijos sutvarkymo darbus finansuos Vilniaus miesto savivaldybė.

    Komentarai