Top Baneris

Naujo biotechnologijos mokslinių tyrimų ir taikomosios veiklos pastato statyboms Vilniuje – 9,5 mln. Eur paskola

2022 gruodžio 21 d.
vciip vizija 768x545 1

Nacionalinė plėtros įstaiga (VIPA) pasirašė paskolos sutartį iš skatinamosios finansinės priemonės „Tipinės gamybos paskirties pastatų laisvosiose ekonominėse zonose, pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose įrengimas“ lėšų. Paskola suteikta VšĮ „Northtown Vilnius“ – Vilniaus miesto inovacijų pramonės parko operatoriui, vystančiam unikalią ir inovatyvią mokslinių tyrimų bei eksperimentinės plėtros investicinę erdvę.

VšĮ „Northtown Vilnius“ vystomo projekto vertė siekia daugiau nei 10 mln. Eur, iš kurių 9 500 000 Eur sudaro VIPA paskola. Planuojamas įgyvendinti projektas – naujo 4400 kv.m. mokslo paskirties pastato statybos ir sklypo tvarkymo darbai. Ne mažiau nei 90 proc. pastato ploto užims laboratorijos, kita pastato dalis – biuro patalpos. 

Pastatas bus pritaikytas mokslo ir tyrimų bei taikomajai veiklai. Investuotojas gaus visapusiškai įrengtą pastato infrastruktūrą ir su savo įranga galės pradėti įgyvendinti veiklas nuo pirmos investicijos dienos.

„Naujasis projektas prisidedės prie Lietuvos inovacijų ekosistemos plėtros bei suteiks biotechnologijos srityje veikiančiam verslui kurtis ir augti reikalingą modernią infrastruktūrą. Tai pirmas VIPA finansuojamas biotechnologijos mokslinių  tyrimų ir taikomosios veiklos paskirties pastatas“, – sako Asta Gladkauskienė, VIPA Klientų aptarnavimo departamento vadovė.

AGladkauskien

Jau yra parengtas techninis projektas, kuriam išduotas statybos leidimas statyti mokslo paskirties pastatą Vismaliukų g. 34, Vilniuje. Šiuo metu rengiamas darbo projektas, pagal kurį bus perkami statybos rangos darbai. Planuojama pastato statybos darbų pradžia – 2023 m. kovo mėn., o pabaiga – 2024 m. IV ketvirtį.

Vystyti naujo mokslo paskirties pastato statybos projektą buvo nuspręsta atsižvelgiant į tai, kad šiuo metu rinkoje yra nemažas mokslo paskirties pastatų, o ypač didelio ploto su aukštos švaros klasės laboratorijomis, nuomos ir įsigijimo poreikis.

Taip pat išplėtota Inovacijų pramonės parko infrastruktūra, jame jau įsikūrusių mokslo ir verslo subjektų kaimynystė bei galimas kitų paslaugų paketas sukurs potencialiems naujakuriams papildomą naudą ir patrauklumą.

„Šis Technologijų vystymo centras – labai svarbi Vilniaus miesto inovacijų pramonės parko (VCIIP) ekosistemos dalis. Jis suteiks VCIIP galimybę ne tik pritraukti tvarias gyvybės mokslų srityje veikiančias įmones ir sudarys materialines sąlygas greitesnei jų vystomų inovacijų bei technologijų plėtrai, bet taip pat ir sustiprins inovacijų parke vystomos gyvybės mokslų industrijos įmonių tinklaveikos galimybes”, – teigia Dr. Gediminas Pauliukevičius, VCIIP Operatorės Všį „Northtown Vilnius” vadovas.

GPauliukeviius

Jis taip pat akcentuoja, kad Lietuvai, gyvybės mokslų industrijos stiprinimą įsivardinusiai strategine veiklos kryptimi, tokios dalinai paruoštos inovatyvių įmonių įsikūrimui infrastruktūros plėtra yra gyvybiškai svarbi ir efektyviai prisideda prie prioritetinių industrijų augimo tempų didinimo.

Pirmasis – 6 mln. Eur projektas įgyvendinamas Klaipėdoje

VšĮ „Northtown Vilnius“ projektas – antrasis pagal VIPA priemonę  įgyvendinamas projektas. Pirmoji paskolos sutartis pasirašyta su UAB „Flex Start Two“, Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovės dukterine įmone, kuri Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) stato keturis sublokuotus gamybinius pastatus su juos lydinčia infrastruktūra. Klaipėdos LEZ vystomo projekto vertė siekia daugiau nei 6 mln. Eur, iš kurių 4,88 mln. Eur sudaro VIPA paskola.

Ilgalaikės iki 180 mėn. (15 metų) trukmės lengvatinės iki 10 mln. eurų paskolos teikiamos laisvųjų ekonominių zonų valdymo bendrovėms, jų dukterinėms įmonėms, pramonės parkų operatoriams (išskyrus fizinius asmenis) ir savivaldybėms.

    Komentarai