Statant naują namą, galima priimti įvairiausius modernaus šildymo sprendimus. Tačiau yra daugybė senesnių, gerokai mažesnio energinio naudingumo pastatų, turinčių senesnę šildymo sistemą, dujinius ar kietojo kuro katilus. Atnaujinant šiuos pastatus, taip pat galima sumontuoti modernią šildymo sistemą, nes šilumos siurblių oras–vanduo gamintojai gerokai patobulino savo įrenginius, kad jie galėtų būti naudojami renovuojamų pastatų šildymo sistemose. Vieno šios srities lyderių „Viessmann“ naujos kartos šilumos siurbliai sukurti vadovaujantis nauja koncepcija, kurios pagrindinius principus atskleidžia bendrovės atstovas prekybai Marijus Digrys.
Penkios šilumos siurblių kryptys
„Viessmann“ labai daug dėmesio skiria šilumos siurbliams ir mato didžiulį jų pritaikymo potencialą. Europoje yra daugybė pastatų, kurių šildymo sistemą būtina modernizuoti, o tam siekiama naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius ir mažinti priklausomybę nuo iškastinio kuro. Atsinaujinančios energijos tema labai plati – tai ne tik šilumos siurbliai, saulės elektrinės, elektromobiliai, ji apima ir tokias sritis kaip biodujų panaudojimas, pritaikant šiam kurui esamus dujų tinklus, energijos kaupimas gaminant vandenilį ir t. t. Atsižvelgdama į tai, „Viessmann“ suformavo pagrindinius savo šilumos siurblių principus: klimato apsauga, optimizuotas darbas, nuotolinė priežiūra, ypatinga tyla. Jie apibūdina svarbiausias šilumos siurblio savybes“, – sako M. Digrys.
Aplinkai draugiškas šaltnešis
Klimato apsaugos kryptis labiausiai susijusi su šaltnešiu – dujomis, svarbiu šilumos siurblio komponentu. „Viessmann“ atsiribojo nuo aplinkai nedraugiškų, šiltnamio efektą sukeliančių dujų ir pasirinko gamtai neutralų šaltnešį – propaną. „Propanas ne tik aplinkai draugiškas šaltnešis, dėl puikių jo termodinaminių savybių šilumos siurbliai yra efektyvesni. Nors propanas degus, tačiau patentuota „Viessmann“ apsauga užtikrina, kad šios dujos iš sistemos nepateks į išorę. Nauji sprendimai padėjo pasiekti tokį aukštą šilumos siurblių našumą, kad dabar „Viessmann“ siurbliai puikiai tinka modernizuojamoms šildymo sistemoms, kur į sistemą reikia tiekti gana aukštos temperatūros (apie 70 °C) vandenį.
Optimizuotas veikimas ir aptarnavimas
Ekspertas pažymi, kad, atliekant renovaciją, tenka modernizuoti tokias šildymo sistemas, kurios iš esmės nepritaikytos šilumos siurbliams. Daugiau nei 100 metų darbo patirtį su šildymo sistemomis turinčios bendrovės „Viessmann“ specialistai atsižvelgė į įvairiausius renovacijos iššūkius, su kuriais susiduria montuotojai, savo siurbliuose integravo atitinkamą patentuotą hidraulinį sprendimą, kad montuotojų darbas būtų kuo paprastesnis, o seną šildymo katilą pakeisti šilumos siurbliu būtų galima lengvai ir greitai.
Pasak M. Digrio, modernus šilumos siurblys turėtų būti prijungtas prie interneto, kad šildymo technikos priežiūros specialistai, gavę vartotojo sutikimą, galėtu nuotoliu stebėti šildymo sistemos darbą, greitai reaguoti į kilusias problemas, optimizuoti sistemą, kad ji dirbtų dar efektyviau. Naujausi „Viessmann“ šilumos siurbliai turi ir integruotą SIM kortelę tam atvejui, jei strigtų interneto ryšys.
Modernus šilumos siurblys turėtų būti prijungtas prie interneto, kad šildymo technikos priežiūros specialistai, gavę vartotojo sutikimą, galėtu nuotoliu stebėti šildymo sistemos darbą, greitai reaguoti į kilusias problemas, optimizuoti sistemą, kad ji dirbtų dar efektyviau. „Viessmann“ nuotr.
Neišsiskiriantis aplinkoje, integruotas viduje šilumos siurblys
„Turime atsižvelgti, kad gyvename šalia kaimynų, o ir patys norime ramybės, tad išsirinktas šilumos siurblys turi būti labai tylus. „Viessmann“ daug investavo vystydama „Super silent“ koncepciją ir sukūrė labai tyliai dirbančią išorinę siurblio dalį. Svarbus ir siurblio negadinantis vaizdo, harmoningai į namo koncepciją įsiliejantis dizainas.
Naujieji šilumos siurbliai turi naują integruotą pastatų energijos valdymo sistemą – šilumos siurblys yra viso pastato energetinės sistemos dalis, dirbantis ir komunikuojantis kartu su kitais šios sistemos įrenginiais (namų saulės elektrine, vėdinimo sistema, elektromobilių įkrovos stotele ir t. t.“, – pasakoja M. Digrys.
Šilumos siurbliai „Vitocal 250-A“ arba „Vitocal 252-A (2C versija) itin tinka modernizuojantiems šildymo sistemą. 2C variantas ypatingas tuo, kad taupo vietą pagalbinėje patalpoje, nes šildymo sistemos skirstytuvas (grindinis šildymas – radiatoriai) integruotas pačiame siurblyje.
„Viessmann“ nuotr.
Įvairiems poreikiams
Šilumos siurbliai „Vitocal 250-A“ arba „Vitocal 252-A (2C versija) itin tinka modernizuojantiems šildymo sistemą. 2C variantas ypatingas tuo, kad taupo vietą pagalbinėje patalpoje, nes šildymo sistemos skirstytuvas (grindinis šildymas – radiatoriai) integruotas pačiame siurblyje. Kompaktiško, ekologiško „Vitocal 250-A srauto temperatūra siekia 70 °C, tad galima ir toliau naudoti turimus radiatorius. Šie siurbliai patrauklūs energijos vartojimo efektyvumu, patogiu valdymu, patikimumu, patraukliu dizainu. Gaminama versija be integruoto boilerio, kuri gali būti montuojama mažesnėse, ribotos erdvės patalpose.
Hibridinė versija „Vitocal 250-AH“ tinka didesniems, mažesnio energinio naudingumo namams – šį šilumos siurblį galima sujungti su dujiniu ir kietojo kuro katilu ir turėti visus šilumos siurblio teikiamus privalumus, o itin šaltomis dienomis siurblys pats įjungs dujinį ar kietojo kuro katilą. Šilumos siurblio valdymo sistema pati pasirinks taupesnį šildymo režimą.
Jei vartotojai nori patrauklesnės kainos, turėtų atkreipti dėmesį į „Vitocal 150“ ar „Vitocal 151-A“ šilumos siurblius. Funkcionalumu jie nenusileidžia aukštesnės klasės ir brangesniems siurbliams, tik turi tam tikrus sprendimus, leidusius pagaminti pigesnius, šildymo sistemos modernizavimui tinkamus įrenginius.
PARTNERIO TURINYS